Post Thumb

Наприкінці квітня Ужгород перетворюється на справжній райський сад. Саме тут знаходяться дві тисячі дерев екзотичної японської вишні, що рясно вкриті рожевим цвітом. Проте ця краса недовготривала, адже цвіте сакура до десяти днів. Але не засмучуйтесь, якщо не встигли помилуватися піком цвітіння сакури, оскільки ще кілька днів потому можна буде спостерігати за рожевим килимом з опалих пелюсток :) 

Закарпатці з задоволенням розповідають народну легенду про те, як ці екзотичні дерева потрапили в тутешні краї: "Якось японці їхали з візитом до австрійського імператора Франца Йосифа I і в подарунок везли сакури. Шлях їхній пролягав через Закарпаття, і по дорозі посли зупинилися в Мукачеві на нічліг. Звичайно ж, звістка про візит японців і їх надзвичайну японську вишню миттєво облетіла все місто. Місцеві жителі вночі вкрали саджанці сакури, а потім продали в Ужгороді під виглядом фруктових дерев." Екзотичних плодів з японської сакури ужгородці, як Ви розумієте, так і не дочекалися. Однак - це всього лише легенди, які часто нічого спільного з реальністю не мають. А насправді, декоративну японську вишню завезли до Ужгорода в 1923 році з Відня, і зараз вона росте по всьому місту, але найбільше - в районі набережної Ужа і радує жителів і гостей міста надзвичайно красивими рожевими квітами.

В Ужгороді під час цвітіння сакури проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль "Сакура Фест", під час якого проводиться чимало заходів: починаючи з висадки дерев сакури, закінчуючи флеш-мобом - запуском в небо небесних ліхтариків в пам'ять про Чорнобиль і Фукусіма. Граф Сакура в цей час стає символом міста, і він відвідує всі події фестивалю, а той, хто першим побачить квітку сакури, отримує титул "Людина року". Цьогоріч фестиваль триватиме з 20 квітня по 8 травня 2017 р.

В межах "Сакура Фест 2017" в Ужгороді з 21 по 23 квітня пройде перший фестиваль вина Sakura Wine. Метою фестивалю є розвиток винної культури Закарпаття та популяризація Ужгороду як найквітучішого міста України, адже саме на кінець квітня припадає пік цвітіння сакури - головного весняного символу міста.  Винороби з усієї України зберуться в Совиному гнізді та парку, що в самому центрі міста, щоб презентувати свої вина. На фестиваль приїдуть винороби із закарпатської, одеської, херсонської та миколаївської областей. Головними винами фестивалю стануть рожеві, під кольори сакури, а під час проведення свята буде обрано краще українське рожеве вино України.

Де б сакура не росла, її цвітіння, безумовно, одне з найкрасивіших весняних явищ природи. Запрошуємо на цвітіння сакури в Ужгороді – пориньте в казку тендітно-рожевих кольорів разом з нами в турі "Фестиваль вина та цвітіння Сакури в Ужгороді".