Чарівне Тернопілля

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Теребовля (екскурсія Теребовлянським замком) — Оришківці (обід) — Русилів (прогулянка біля Русилівських водоспадів, купання під водоспадами) — Борщів (поселення в готель, ночівля).

2 день: Борщів (сніданок, виїзд о 08:30 год.) — печера Вертеба (екскурсія єдиним в Україні підземним музеєм трипільської культури) — Заліщики (огляд панорам Дністровського каньйону, обід) — Нирків (огляд руїн Червоногородського замку та прогулянка до Джуринського водоспаду) — Львів (приїзд орієнтовно о 23:30 год.).

Вартість туру

1250 грн.

Період туру

13.07.2019 - 14.07.2019

Тривалість туру

2 дні / 1 ніч

У вартість туру входить

  • проїзд автобусом туристичного класу,

  • проживання в готелі (1 ніч), 

  • екскурсійний супровід по дорозі та на екскурсійних об’єктах,

  • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

  • харчування,

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

План подорожі

Перший день


Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Україна надзвичайно багато на пам’ятки історії та архітектури. Не потрібно їхати в Європу, щоб побачити могутні фортеці та прекрасні палаци. Справжні витвори мистецтва чекають на нас зовсім поруч, і сьогодні ми побачимо невелику частку того багатства, яке приховує наша земля.

Екскурсія замком в Теребовлі
Сьогодні ми з Вами завітаємо у давню княжу столицю – Теребовлю. Це місто було важливим центром ще від часів держави білих хорватів, задовго до Київської Русі.
Відомо, що дерев’яні укріплення тут існували ще за Теребовлянського князівства, а перша кам’яна фортеця з’явилася у XIV ст. після приєднання Галичини до Польщі. Остання перебудова замку була здійснена у буремному XVIІ ст., коли Теребовля була одним із оборонних пунктів на шляху турків і кримських татар. З того часу походить і легендарна історія про оборону Теребовлі від турків, де неабияку героїчну роль відіграла дружина коменданта замку Анна Дорота Хржановська. Щоправда, вберегти фортецю вдалось ненадовго, і через десятиліття з гаком татари зруйнували замок, залишивши нам лише романтичні руїни.
В самому місті збереглось ще кілька цікавих споруд. Серед них в першу чергу варто згадати церкву святого Миколая та костел кармелітів. Обидві сакральні споруди мали виконувати ще й оборонну роль, про що досі свідчать їхні могутні стіни і бійниці попід дахом. Монастир кармелітів також оточений муром із оборонними вежами, із яких можна було стріляти навіть з гармат! 

Прогулянка біля Русилівських водоспадів
Наступна мета нашої подорожі – справді неповторний витвір природи. Неподалік від невеликого села Русилів у річку Стрипа впадає безіменний потічок, утворюючи каскад водоспадів на своєму шляху, які так і називаються – Русилівські.
Довжина каскаду – лише трохи більше 2 км, зате перепад висоти – понад 100 м! Серед водоспадів каскаду є і порівняно невеликі, і досить високі – 8-13 м. Називають їх різну кількість – від 6 до 15. Та є одна річ, щодо якої погоджуються всі – це неймовірна краса цього місця. Оточені незайманою природою, лісом, що ріс тут впродовж багатьох століть, вони виграють свою мелодію посеред благословенної тиші, якої ви не зустрінете в місті. Колір порід, якими тече вода, має то зеленавий, то червоний відтінок, що додає мальовничості каскаду. Не дивно, що кожного року з’являється все більше бажаючих відвідати це чарівне місце.

Поселення в готель у Борщові, вільний час.

Другий день

 
Виїзд з готелю о 08:30 год.
Прокидаємося, снідаємо, виселяємось з готелю і починаємо другий день подорожі.

Екскурсія єдиним в Україні підземним музеєм трипільської культури
Перебуваючи на Поділлі, не можна оминути і «Наддністрянські Помпеї» - печеру Вертеба у селі Більче-Золоте. Ця печера приваблювала археологів та науковців ще з ХІХ ст., коли її відкрив на території свого маєтку князь Сапєга. Вона – справжнє сховище скарбів нашого минулого. Ще за князя Сапєги знахідки з печери могли стати основою невеликого музею – вони і зараз є гордістю музейної колекції в Кракові – а це ж лише невелика частка того, що досі приховано там від людських очей…
Дослідники вважають, що печера була храмом, де проводили свої ритуальні обряди трипільці. Тут знайдено велику кількість розписаних керамічних глечиків, а також жіночі статуетки – образи Богині-Матері. Знайдено тут і різноманітні знаряддя, і сліди жертвопринесення. Зараз тут музей трипільської культури.
Цікава печера і природними особливостями. Зокрема, дуже цікаво виглядає лабіринт Кам’яна Соломка, вкритий дрібними «заростями» сталактитів.
Багато таємниць чекає своєї розгадки: саме тут, у печері Вертеба, приховано ключі до розуміння духовного життя наших далеких предків.

Огляд панорами Заліщик
Одним з найпрекрасніших краєвидів Дністровського каньйону є панорама містечка Заліщики. Містечко розміщене на півострові, утвореному руслом ріки, що звивається серед вкритих лісами берегів.
Завдяки унікальному розташуванню Заліщики можуть похвалитися справжнім середземноморським кліматом, унікальним для цих широт; саме тому поселення тут відомі з доісторичних часів. Клімат сприяє вирощуванню фруктів, тож заліщицькі фрукти славилися на всю Австро-Угорську імперію. В міжвоєнні роки тут був кліматичний курорт з пляжами на берегах і щорічним вересневим святом «Винобрання» - збору врожаю винограду. Панорама Заліщиків, що відкривається з крутого берега Дністра, справді нагадує середземноморське містечко, яке дивним чином опинилося посеред рівнин українського Поділля.

Огляд руїн Червоногородського замку та прогулянка до Джуринського водоспаду
Поділля сповнене загадок і таємничих місць, і це одне з них. Привид міста, привид замку, привид костелу – колись тут було досить важливе місто, пізніше панський маєток Червоногород. Зараз Ви не знайдете такої назви на карті – поселення було остаточно знищене в часи Другої світової війни, хоча і до того доля його не щадила.
Місцевість тут справді незвична – на березі річки Джурин височіють червоні скелі, вкриті лісами. Довкола тиша, і чути лише шум Джуринського водоспаду – надзвичайно потужний потік, що летить з висоти 16 м. Кажуть, русло ріки перенаправили сюди турки, щоб відвести воду від обложеної фортеці.
Дерев’яна фортеця тут існувала здавна, кам’яна з’явилась у XVII ст. У ХІХ ст. маєток належав князям Понінським. Вони перетворили фортецю на прекрасний неоготичний палац. Все, що залишилось від нього – це дві величні вежі серед дерев. Та навіть у цьому напівзруйнованому стані вони захоплюють своєю красою. Поруч – руїни костелу-усипальниці родини. Сюди варто поспішити приїхати, бо невідомо, як довго ще простоїть цей привид колись прекрасного палацу.

Повернення до Львова орієнтовно о 23:30 год. 

* вказані години можуть коливатися на 20-30 хвилин в ту чи іншу сторони в залежності від погоди та стану доріг.


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
 телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів