Довкола Карпат за 7 днів

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 09:00 год.) — Пилипець (огляд водоспаду Шипіт, обід, підйом канатно-крісельною дорогою на гору Гимба, поселення, вільний час, вечеря, вечірня ватра).
2 день: Пилипець (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Келечин (дегустація унікальної мінеральної води) — Синевирський перевал (огляд карпатських панорам) — Національний парк «Синевир» (відвідання реабілітаційного центру бурого ведмедя, перехід до озера, обід) — Колочава (огляд музеїв і сценки з життя горян) — Сойми (дегустація унікальної мінеральної води) — Пилипець (повернення в готель, вечеря).
3 день: Пилипець (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Санаторій «Карпати» (екскурсія територією палацу Шенборнів) — Мукачево (екскурсія замком і обід) — Берегово (купання в термальному басейні) — Берегівське вулканічне низькогір’я  (дегустація вин) — Берегівський район (поселення в садиби сільського туризму о 19:30 год., вечеря, ночівля).
4 день: Берегівський район (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Ужгород (екскурсія містом та замком, обід) — Косонь (3 години відпочинку на території релаксаційно-оздоровчого комплексу «Косино») — Берегівський район (повернення в садиби орієнтовно о 20:30 год.).
5 день: Берегівський район (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Нижнє Селище (дегустація сиру) — Іза (оленяча ферма) — Нижня Апша (огляд церкви) — Ділове (огляд центру Європи, обід) — Кваси (дегустація живого пива) — Поляниця (поселення в готель о 18:30 год., Гуцульська забава, вечеря).
6 день: Поляниця (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Верховина (екскурсія-концерт в музеї Романа Кумлика та екскурсія й фотографування в гуцульському одязі в музеї «Тіні забутих предків») — Яворів (майстер-клас з ліжникарства) — Косів (обід) — Коломия (огляд музею Писанки, вечеря) — Поляниця (повернення в готель о 21:00 год.).
7 день: Поляниця (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Буковель (підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель й огляд карпатської панорами) — Яремче (огляд водоспаду, ресторану Гуцульщина, закупи сувенірами, обід) — Гошів (огляд монастиря) — Бубнище (скелі Довбуша) — Львів (повернення орієнтовно о 22:30 год.). 

Вартість туру

2595 грн.

Період туру

21.09.2019 - 27.09.2019

Тривалість туру

7 днів / 6 ночей

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • ночівля (6 ночей),

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти,

 • дегустації,

 • участь в Гуцульській забаві.

Наступні виїзди на даний тур заплановано щосуботи: 21.09.2019; 28.09.2019; 05.10.2019; 12.10.2019; 19.10.2019; 26.10.2019.


План подорожі

Перший день


Виїзд зі Львова о 09:00 год.
Зраненька виїжджаємо в дорогу. Попереду нас чекають мальовничі Карпати, таємничі закарпатські замки і привітні містечка, дегустація традиційної закарпатської кухні і купання в термальних джерелах. Тож готуймося до яскравої та насиченої поїздки!

Приїзд в Пилипець
Ми сповна насолодимося неповторними карпатськими краєвидами з вікна екскурсійного автобуса, а потім зупинимося у селі Пилипець, щоб оглянути цю красу зблизька.
Тут знаходиться один з наймальовничіших карпатських водоспадів – Шипіт. Він не найвищий (14 м), проте знаменитий на всю Україну завдяки своїм стрімким каскадам і довколишнім древнім лісам. Вже багато років Шипіт захоплює подорожніх своєю красою, і навіть кожного року збирає сюди однойменний неформальний фестиваль.
Поряд – гора Гимба, одна з найвищих вершин Полонини Боржава (1497 м над рівнем моря). Тут Ви зможете піднятися найдовшою в Карпатах канатно-крісельною дорогою, щоб повною мірою насолодитися краєвидом, від якого захоплює подих. Піднявшись наверх, Ви побачите вкриті зеленню альпійських лугів верхівки сусідніх гір, а під ними - темно-зелену ковдру смерекових лісів, що ростуть тут споконвіків. Лише з гірської вершини можна осягнути всю велич і віковий спокій карпатської природи. Сюди варто їхати навіть заради однієї цієї хвилини.

Поселення в готель, вільний час, вечеря, вечірня ватра, ночівля.

Другий день


Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо і починаємо другий день подорожі.

Зупинка на дегустацію унікальної мінеральної води
Однією із родзинок Закарпаття є велика кількість мінеральних джерел. Деякі з них термальні і придатні за своїм вмістом лише для купання, проте і питні мінеральні води тут досить розповсюджені. При чому, в різних родовищах вода з різним складом, отже кожен може підібрати саме ту, яка підходить йому найкраще.
Під час поїздки ми зупинимося біля одного з мінеральних джерел села Келечин. Усього в селі їх три, і відомі вони ще з ХІХ ст. Нехай вас не лякає помаранчевий колір води – це ознака того, що вона багата на залізо, отже корисна для людей з низьким вмістом гемоглобіну. Залізо тут у формі, яка добре засвоюється організмом, також ця вода багата на кальцій, магній та вуглекислий газ. Завдяки останньому подібні джерела тут називають «буркунами» - на виході джерела вода наче кипить. Окрім серцево-судинної системи Келечинська вода корисна також для травної системи і для жіночих органів.

Огляд карпатських панорам на Синевирському перевалі
Зупиняємось на одному із наймальовничіших перевалів українських Карпат, який має висоту 793 метрів і з якого відриваються чудові панорами довколишніх гірських хребтів.

Прогулянка довколо озера Синевир 
Насолодившись із вікна видами чарівних Ґорґан, доїжджаємо до озера Синевир – візитівки українських Карпат. Найвисокогірніше озеро України чарує своїми глибокими синіми водами. Посередині озера – невеличкий острівець, немов зіниця. Саме тому місцеві мешканці називають озеро Морським Оком. Про це диво природи люди не могли не скласти безліч легенд. Їх Вам розповість наш екскурсовод, поки Ви будете відпочивати на березі озера. Плавати в озері заборонено, та Ви отримаєте змогу погуляти берегом, порослим віковими смереками, а за бажання і покататися на човні до острівця – і насолодитися неймовірним карпатським краєвидом.
Озеро Синевир оточене давніми лісами, населеними різноманітною флорою і фауною, в тому числі – рідкісними видами. Воно складає частину Національного парку «Синевир». Неподалік від озера знаходиться Реабілітаційний центр бурого ведмедя, де тваринам, які зазнали жорстокого поводження при утриманні в неволі або постраждали від стихійного лиха, надають допомогу для повернення до природного способу життя. Можливо Вам навіть пощастить побачити ведмедя за огорожею просторого вольєру.

Екскурсія музеями Колочави
Прокидаємося, снідаємо, прощаємося з господарями садиб і починаємо другий день подорожі.
В план нашої поїздки входить візит до унікального карпатського села Колочава. Розташоване у гірській долині на берегах річок Тереблі і Колочавки, село налічує 20 пам’ятників та 10 музеїв, а також джерела з мінеральною водою!
Одним із найцікавіших музеїв є скансен Старе Село. Тут Ви не просто зможете ознайомитися з традиційним життям і побутом мешканців Карпат, але й прожити три години у минулому столітті. Тут строгий дяк-учитель проведе вам урок і може навіть покарати різками за непослух, єврей-корчмар пригостить запашною палинкою, коваль допоможе вам самостійно викувати для себе сувенір, ткач навчить ткати на старовинних кроснах, жандарм дасть постріляти із столітнього карабіна, а вівчар розповість, як робити бринзу, і зіграє на трембіті.
Цікаво буде відвідати також в інші музеї – «Лінію Арпада», стару вузькоколійку, бункер Штаєра, давню дерев’яну церкву св. Духа та ін. І все це – в оточенні незайманої карпатської природи, адже Колочава належить до національного природного парку «Синевир». Влітку Ви зможете поласувати тут суницями і чорницями, взимку покататися на лижах, а якщо приїдете навесні, то побачите неповторний фіолетовий килим крокусів, занесених до Червоної книги.

Зупинка на дегустацію унікальної мінеральної води
По дорозі зупинимося, щоб посмакувати мінеральною водою біля села Сойми. Мінеральні джерела тут відомі ще з XVIII ст., а з ХІХ тут працює водолікувальний курорт. У 1950 р. тут відкрили санаторій, а зараз при ньому є і завод з розливу мінеральної води.
Сойминська вода унікальна за складом – у ній найбільший вміст кальцію серед усіх мінеральних вод України. Також вона багата на вуглекислий газ, хлор, натрій, біологічно активні форми марганцю, цинку, літію, заліза, борну кислоту. Корисна насамперед для врегулювання проблем із кислотністю в шлунку, для жовчного міхура і травної системи загалом. Також підсилює імунітет, завдяки кальцію зміцнює опорно-руховий апарат та допомагає при порушеннях мінерального обміну в організмі.

Повернення в готель, вечеря, ночівля.

Третій день


Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, виселяємось з готелю і розпочинаємо третій день подорожі.

Екскурсія й прогулянка територією палацу Шенборнів
У програмі нашої подорожі – візит до палацу графів Шенборнів поблизу містечка Чинадієво. Це один із найромантичніших куточків Закарпаття, де природа і архітектура взаємодіють у повній гармонії.
Палац, зведений у 1890 році на місці мисливського будиночка, один із найкрасивіших в Україні. Споруджений у мальовничому неоренесансному стилі, він вражає різноманіттям форм. У споруді палацу закладена цікава символіка: тут 4 вежі, 12 входів, 52 кімнати і 365 вікон за кількістю пір року, місяців, тижнів та днів в році. Графи використовували палац, коли приїжджали сюди на полювання. Палац знаходиться посеред чудового дендропарку, де росте велика кількість екзотів з різних країн світу. Ставок у парку також символічний – йому було надано обрисів Австро-Угорської імперії. В інтер’єрах палацу ще збереглися старі каміни і цікава люстра з рогами оленя і жіночою фігурою – у стилі, популярному в середньовічній Німеччині. Не дивно, що з нею пов’язані різні легенди.
За радянських часів тут відкрили санаторій «Карпати», який працює і сьогодні. І справді, краса палацу в поєднанні з довколишньою карпатською природою сама по собі має цілющі властивості, принаймні для душі.

Екскурсія замком Паланок
Зупиняємося в Мукачевому. Друге по розміру і значенню місто в Закарпатті відзначається не менш давньої історією, ніж Ужгород – перша згадка про нього датується 896 роком! Не менш давня і фортеця на вулканічному пагорбі поряд з містом.
Фортеця, що носить назву Паланок, завжди була неприступною – ще у 1241 році вона витримала набіг хана Батия, який зруйнував не одне давньоруське місто. Кам’яний замок тут звів князь Федір Корятович – це він вирубав у скелі криницю 85 м у глибину (подейкують, з допомогою обманутого чорта) – а пізніше його розбудували угорські князі Ракоці. Саме за їх правління фортеця стала центром боротьби за незалежність угорського народу від Габсбургів. Ввійшла в історію майже трирічна оборона замку під проводом мужньої Ілони Зріні. Овіяна легендами фортеця ще здалеку вражає своїми могутніми мурами, а всередині відкривається величезний палацовий комплекс з кількома музеями.

Відпочинок в термальних водах Берегово
Під час перебування в Берегово ми відвідаємо оздоровчий комплекс «Жайворонок». Закарпаття славиться не лише вином, сирами та замками, а й термальними джерелами, адже тут проходить вулканічний хребет. Тож Ви багато втратите, якщо під час подорожі не відведете хоча б кілька годин на оздоровчі процедури.
Купання в термальних джерелах – чудовий спосіб поєднати корисне з приємним, розслабитись у цілющій воді і відчути її оновлюючу дію. У оздоровчому комплексі «Жайворонок» для цього є кілька термальних басейнів, в тому числі, єдиний в Україні критий термальний басейн. Вода до всіх басейнів подається безпосередньо із свердловини глибиною 1150 м! Термальні води в Берегово дуже корисні для опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової системи. Також тут є дитячий басейн і ігровий майданчик, тож якщо Ви їдете з сім’єю, Вам не доведеться перейматися, чим розважити своїх дітей.
У комплексі також є ресторан, де можна скуштувати страви української та угорської кухні і – традиційно для Закарпаття – вирубаний у скелі винний погріб, який датується XVI ст. Тут є дегустаційна зала, де відпочинок у термальному басейні приємно доповниться дегустацією традиційних закарпатських вин.

Дегустація вин 
Хіба ж можна приїхати на Закарпаття і не спробувати місцевих вин? Виноробством закарпатці займалися здавна. Переконатися в цьому можна, відвідавши старовинні погреби з історією, яка налічує не одне століття. Тут досі існують цілі династії, які виробляють вино впродовж багатьох поколінь!

Існує легенда, що Зевс розсердився на Бахуса і прогнав його у заслання на Закарпаття, бо тут не було винограду. Та бог виноробства приніс в сандалії галузочку виноградної лози – з цього і почалось закарпатське виноробство. І сприяння хмільного бога не покидає цю землю і донині, а ми пропонуємо вам скуштувати його благословенного напою.
Під час дегустації Ви під легкі закуски зможете ознайомитися з різними традиційними сортами закарпатських вин та сортами вин, які виготовляють по всьому світу, а також придбати пляшку вина, яке Вам найбільше сподобалось, щоб привезти смак Закарпаття з собою додому.

Поселення в садиби Берегівського району о 19:30 год., вечеря, ночівля.
Щоб повною мірою зануритися у закарпатську атмосферу, ніч ми проведемо у садибах зеленого туризму. Садиби зеленого туризму – це приватні котеджі, де мешканці закарпатських сіл приймуть Вас зі всією притаманною цьому краю гостинністю, пригостять традиційними стравами та розкажуть про місцеві звичаї. Жоден готель не дасть Вам такої можливості ознайомитися з життям закарпатців, як гостювання у приватній садибі. Отож навіть ночівлю Ви проведете не лише з комфортом, але і з можливістю дізнатися більше про мешканців цього чудового сонячного краю!


Четвертий день

 
Виїзд із садиб Берегівського району о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо і рушаємо в четвертий день подорожі.

Екскурсія Ужгородом
Їдемо в столицю Закарпаття – Ужгород. Це невелике містечко може похвалитися надзвичайно давньою історією – перша згадка датується 872 роком!
Ужгород – місто на прикордонні багатьох релігій і культур. Фортеця тут була стратегічним пунктом з незапам’ятних часів: фундаменти Ужгородського замку мають більш ніж тисячу років! Певний час замок був дерев’яним. Кам’яні стіни тут виросли в XIV ст., коли місто перейшло у власність родини Другетів. Нащадки цієї ж родини звели і суворий замковий палац.
Саме містечко чарує особливим шармом – з вузькими брукованими вуличками і європейською забудовою. Місцеві святині зберігають сліди зіткнення культур – є тут і греко-католицький храм, і костел, що став потім протестантською кірхою, і прекрасна синагога у мавританському стилі, і чеський квартал міжвоєннних років. Серед музеїв варто згадати художній музей у будівлі жупанату – крайової управи – та скансен з чудовими прикладами закарпатського дерев’яного зодчества.
Не можна не згадати і про прекрасне озеленення вулиць, що прославило Ужгород на всю Україну – тут і найдовша в Європі Липова алея на набережній, і знамениті сакури, що кожної весни вкривають місто рожевим килимом.

Відпочинок в термальних водах «Косино»
Вдосталь послухавшись легенд і цікавих історій, можна дозволити собі розслабитись і заодно покращити здоров’я. Після втомливої подорожі на Вас чекають термальні басейни в Косино.
Через Закарпаття проходить шлейф термальних вод, який охоплює всю Центрально-Східну Європу. В Косино до ваших послуг термальні води з гейзера глибиною 1190 м. Склад води вражає багатством мікроелементів:  залізо, кальцій, калій, натрій, цинк, хлор, селен, хром, мідь, ванадій, магній… Купання в косинських термальних джерелах корисне при захворюваннях опорно-рухового апарату, серцево-судинної, периферійної нервової системи та інших.
На території комплексу на Вас чекають кілька басейнів з термальними водами різної температури, басейни з ароматом вина, кави, пива та палинки, гідромасаж, контрастні ванни, а також сауни з ароматерапією. У комплексі працюють аніматори, які розважать Ваших дітей, поки Ви насолоджуєтеся лікувальними купаннями.

Повернення в садиби Берегівського району о 20:30 год., вечеря, ночівля.

П'ятий день

 
Виїзд із садиб Берегівського району о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, прощаємося з господарями садиб і починаємо п'ятий день подорожі.

Дегустація сиру в Нижньому Селищі
Далі ми відвідаємо справжній шматочок Швейцарії в Україні – Селиську сироварню. Сироварня заснована підприємцем Петром Пригарою за сприяння Європейського кооперативу Лонго Май. Це чудовий приклад плідної співпраці для всіх учасників – молоко для виробництва приймається у селян із Нижнього Селища та довколишніх сіл, приносячи їм додатковий прибуток. З нього виготовляють кілька видів сиру за давніми швейцарськими технологіями – двоє із шести сироварів відбули у Швейцарії практику, а перші півроку виробництво відбувалося під наглядом швейцарського технолога-сировара. Також на виробництві стоять очисні споруди, завдяки чому воно не приносить шкоди довкіллю. Головна мета підприємства – якість, а не кількість, тож сиру виготовляється небагато.
Під час візиту на Селиську сироварню ми зможемо побачити, як виготовляються сири за швейцарськими технологіями, а також продегустувати продукцію. І, звісно, придбати сир, який найбільше сподобається, підтримавши таким чином і простих селян Нижнього Селища, і співпрацю між Україною та Європою.

Екскурсія оленячою фермою
Неподалік від села Іза знаходиться єдина в Україні ферма плямистих оленів. Заснована в радянські часи для виготовлення пантокрину – речовини з лікарськими властивостями, що знаходиться у молодих оленячих рогах – зараз ферма слугує в першу чергу для туристів. Тут можна не лише подивитися на оленів здалеку, а й погодувати з руки їхніми улюбленими ласощами – сухариками. Вам проведуть екскурсію фермою і розкажуть про цих граційних благородних тварин.

Огляд центру Європи
Проїжджаючи повз село Ділове, ми з Вами обов’язково зупинимось, щоб сфотографуватися біля знаку про географічний центр Європи. Стела була встановлена тут у 1977 році поряд із старою геодезичною позначкою, зробленою за часів Австро-Угорської імперії. Молодята з сусідніх сіл часто їздять сюди сфотографуватись. Цей знак – не лише географічна відмітка, але й символ нашої належності до великої європейської родини.
В самому селі аж чотири історичні церкви, одна із яких – дерев’яна – датується XVIII ст. Нещодавно селяни власним коштом провели тут реставраційні роботи.

Дегустація живого пива
Зупиняємось в с. Кваси - центрі закарпатського ліжникарства, здавна славиться своїми «квасними» (кислими) водами. Шанувальників міцніших напоїв ґречно запрошує гуцульська пивоварня, де можна побачити процес виробництва та продегустувати освіжаюче й ексклюзивне пиво, яке вариться із чеських та німецьких інгредієнтів на воді із високогірного карпатського джерела.

Поселення в готель о 18:30, ГУЦУЛЬСЬКА ЗАБАВА!, вечеря, ночівля.
Щоб повноцінно пізнати гуцулів, їхню вдачу, звичаї, кухню запрошуємо Вас завітати на Гуцульську забаву.
Під час забави на Вас чекають:

 • страви гуцульської кухні: юшка з білих грибів, бануш з бринзою, чай із запашних цілющих карпатських трав, …
 • співи та танці від гуцульської капели «Довбушова тайстра»;
 • майстер-класи з гуцульських танців: гуцулка, решето, голубка;
 • гуцульські співаночки, коломийки, пісні про Карпати;
 • посвята в гуцули;
 • і танці, танці, танці під запальну гуцульську музику.

Вартість гуцульської вечері та участь в забаві – 155 грн.
Вартість участі в забаві без вечері – 80 грн.
Примітка: Гуцульська забава відбувається, якщо є група від 35 осіб, що бажають прийняти в ній участь.

Шостий день


Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо і починаємо шостий день подорожі.

Екскурсія музеями Верховини
Якщо бажаєте дізнатися більше про гуцулів, то обов’язково слід відвідати столицю Гуцульщини – Верховину! Це селище відоме ще з 1424 року.
Тут, посеред стрімких гірських вершин, на висоті понад 600 м, можна все-ще зустрітися з носіями давніх гуцульських традицій. Допоможуть нам у цьому численні музеї –  музей кінострічки «Тіні забутих предків», та Музей музичних інструментів ім. Романа Кумлика.
Роман Кумлик – відомий етнограф і музикант. Він умів грати на безлічі народних інструментів, зібрав величезну колекцію і відкрив у своєму домі музей. Зараз його справу продовжує дочка Наталя, яка не просто розповість Вам про традиційні музичні інструменти, а й дасть можливість почути їхні голоси, зокрема і справжній голос гір – трембіту.
Наступний музей, в якому ми побуваємо, розповість, як Гуцульщина стала відома на цілий світ. Ми відвідаємо помешкання Марії та Василя Хімчаків, де свого часу мешкав режисер Сергій Параджанов під час зйомок свого легендарного фільму «Тіні забутих предків». Саме завдяки участі місцевих мешканців у зйомках цей фільм понизаний гуцульською автентикою.
Лише після відвідин Верховини вже по праву можна сказати, що ви бачили Гуцульщину.

Майстер-клас з ліжникарства
Щоб познайомитися ближче із народним мистецтвом гуцулів, завітаємо у село Яворів, що на Косівщині. Тут, серед мальовничих, порослих яворами і полонинськими луками гір заховався давній центр гуцульських ремесел. Звідси походить відома сім'я різьбярів по дереву Шкріб’яків, яким в селі присвячений окремий музей.
Але ми поїдемо сюди знайомитися з іншим традиційним гуцульським ремеслом – ліжникарством. Ліжник – це свого роду покривало-ковдра із овечої вовни. Його використовують і щоб вкривати лави і бамбетлі (гуцульські дерев’яні «дивани») в хаті, і щоб самим вкриватися від холоду та навіть накривати ними взимку коней – адже в горах зима дуже сувора. Ліжник надзвичайно теплий, тому може бути корисним і в місті, особливо у випадку перебоїв з опаленням. А ще він обов'язково має бути дуже красивим – як і всі предмети побуту у гуцулів, які завжди є справжніми витворами мистецтва.
Ми з Вами відвідаємо майстер-клас з ліжникарства, дізнаємося секрети давніх технологій і навчимося власноруч плести ліжники з овечої вовни. І звісно ж у вас буде можливість придбати цей напрочуд корисний і красивий виріб для себе і своїх близьких – щоб тепло, вплетене в нього вмілими руками карпатських майстринь, зігрівало Вас у довгі зимові вечори.

Огляд музею Писанки
Під час екскурсії ми з Вами відвідаємо один з унікальних музеїв, аналогів якому немає ніде в світі – Музей писанки у місті Коломия.
Писанка – невід’ємна частина українських народних традицій, сповнена древньою символікою, що бере початок ще з дохристиянських часів. Дізнатися про неї більше варто хоча б для того, щоб віднайти зв’язок зі своїми предками.
Музей унікальний навіть за зовнішнім виглядом – збудований у формі яйця-писанки. Всередині Ви познайомитеся зі значенням древніх символів, відмінностями між традиційними писанками різних регіонів України, техніками розпису, а також з різним формами розпису і художної обробки яєць у традиціях інших народів світу.

Повернення в готель, вечеря, ночівля.

Сьомий день


Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, виселяємось з готелю і розпочинаємо останній день подорожі.

Підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель
За час існування тут гірськолижного курорту назва «Буковель» почала міцно асоціюватися в українців із активним зимовим відпочинком. Справді, тут обладнано багато гірськолижних трас на кількох вершинах, і Буковель є традиційно популярним гірськолижним курортом.
Та Карпати прекрасні не лише взимку! Ми пропонуємо Вам переконатися в цьому, відвідавши Буковель в теплу пору року і піднявшись канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель на висоту 1127 м над рівнем моря. Ми гарантуємо вам краєвиди, що захоплюють подих: вкриті віковими лісами вершини здіймаються довкола вас у своїй таємничій древній величі, а внизу вузькою долиною протікає стрімка гірська річка. Карпатські краєвиди – наче вигадлива мелодія, де на один мотив нанизуються все нові і нові ноти, створюючи щоразу інші неповторні візерунки. Навіть погляд з однієї і тієї ж вершини у різний час дня і різні пори року відкривають оку щораз нові картини найталановитішого художника – природи.

Огляд Яремче
У Яремче – найвідоміший курорт в Карпатах, і один із найстаріших. Кажуть, першим мешканцем села був бідняк Ярема Годованець, та досить скоро це чарівне місце почало рости і багатіти за рахунок мешканців міста, які хотіли відпочити серед прекрасної карпатської природи.
Перша згадка про Яремче датується 1787 р. Яремче знаходиться на річці Прут на висоті 585 м над рівнем моря поруч з надзвичайно мальовничим водоспадом Пробій. Саме він почав приваблювати сюди туристів ще у далекому ХІХ ст., і продовжує приваблювати і сьогодні – разом із чистим карпатським повітрям.
Окрім водоспаду на Вас тут чекає знаменитий ярмарок сувенірів. Гуцули здавна відомі як вправні майстри різьби, обробки шкіри, ювелірної справи, вишивки, продаються тут також надзвичайно теплі гуцульські ліжники та багато інших речей. Можна щось придбати, а можна просто помилуватися цією виставкою народного мистецтва.
Враження доповнимо оглядом ресторану «Гуцульщина» – шедеврі архітектора Івана Бондарчука. Зведений у гуцульському стилі, без єдиного цвяха – за давніми техніками дерев’яної архітектури – він нагадує казковий палац. Тут Ви також зможете оглянути різноманітні предмети гуцульського побуту, щоб ближче познайомитися з культурою карпатського краю.

Огляд Гошівського монастиря 
Прямуємо до Гошівського монастиря отців Василіан, відомого чудотворною іконою Богородиці Цариці Карпат, яка принесла зцілення багатьом людям.

У Гошівського монастиря давня історія – перша згадка датується 1570 роком. На його долю випало багато важких випробувань, не раз його нищили татари. У 1762 році після чергової пожежі ігумену Йосафату Ленчевичу явилася Матір Божа і вказала перенести монастир на Ясну Гору, де він стоїть і зараз. Кам’яну церкву тут звели лише у 1842 році.
Дивовижною є історія ікони Божої Матері. На початку XVIII ст. шляхтич Шугай придбав для родини копію Ченстоховської Божої матері. Одного разу його дім охопила пожежа, і вціліла лише та стіна, де була ікона. Згодом, у 1737 році відбулося інше чудо – ікона засяяла божественним сяйвом, з очей Богоматері потекли сльози. Митрополит Атанасій Шептицький визнав ікону чудотворною і передав у Гошівський монастир. Під час Другої світової війни монастирська церква горіла, і знову вціліла лише стіна з іконою. Проте у 1950 монастир закрили, а ікону конфіскували, і подальша її доля невідома.
Зараз монастир відновлено, а у церкві знаходиться копія ікони, також чудотворна, коронована Папою Бенедиктом у 2009 році. Божа Матір Цариця Карпат продовжує нести зцілення прочанам зі всієї України.

Приїзд в Бубнище
Прямуємо до таємничих Скель Довбуша. Ці скелі височіють над довколишньою лісистою місцевістю на висоту до 80 м. Могутні брили віком 70 млн. років, що наче виростають з-під землі, віддавна привертали увагу і захоплювали уяву людей.
З легендарним опришком Довбушем скелі пов’язали в радянські часи, адже карпатський Робін Гуд був тоді популярним та «ідеологічно правильним» народним героєм. Історики мають сумніви щодо того, чи бував Довбуш саме на цих скелях. Проте вони приховують значно давнішу і захопливішу історію. З сивої давнини вони слугували прихистком для мешканців довколишніх територій. Як і в Тустані, скелі складали основу для давньоруської дерев’яної фортеці ще у Х ст., отже вирубані в камені сходи можуть мати більш ніж тисячу років! Згодом тут був печерний монастир. Саме з того часу тут збереглися добре впорядковані печери-келії. Що сталося з фортецею і монастирем, історія мовчить. Залишилися тільки легенди про жорстокі набіги татар. Тож Скелі Довбуша приховують безліч таємниць, які ще чекають свого часу.

Повернення до Львова орієнтовно о 22:30 год. Проживання:

1-2 ночі: відбувається в міні-готелях села Пилипець, номери: 2-х, 3-х, 4-х місні з вигодами в номері.
3-4 ночі: відбувається в затишних садибах сільського туризму Берегівського району, номери: 2-х, 3-х, 4-х місні з вигодами на поверсі. Фото садиб можна побачити тут.
5-6 ночі: готель «Villa Morishka» у с. Поляниця (на курорті «Буковель») номери: 2-х, 3-х, 4-х місні з вигодами в номері. Фото тут.

 

Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти, дегустацій:

 • водоспад Шипіт: загальний – 10 грн., школярі – 5 грн.
 • підйом на крісельно-канатній дорозі на гору Гимба (в обидві сторони): загальний – 120 грн., діти віком до 10 років – 100 грн.;
 • реабілітаційний центр бурого ведмедя: загальний – 25 грн., студенти і школярі – 10 грн.;
 • озеро «Синевир»: загальний – 25 грн., студенти і школярі – 10 грн.;
 • етнографічний музей скансен «Старе село», музей історії залізниці «Колочавська вузькоколійка», філіал музею лісу і сплаву «Колочавський бокораш»: загальний – 70 грн., пенсіонери та студенти – 50 грн., школярі – 35 грн.;
 • частування, забава із музиками і сценки з життя горян у колочавській корчмі «У Вольфа» (в меню входять: сало, сир, часник, огірок, хліб, весела карпатська водичка): загальний – 80 грн., діти – 40 грн.;
 • палац Шенборнів: дорослий, пенсійний, студентський – 20 грн., школярі – 15 грн.;
 • Мукачівський замок Паланок: загальний – 50 грн., студенти і пенсіонери – 40 грн., діти віком до 14 років – 30 грн.;
 • термальний басейн «Жайворонок» у Берегово: загальний – 200 грн., пенсіонери за віком – 150 грн., діти зростом від 120 до 150 см – 100 грн., діти зростом до 120 см – безкоштовно, оренда шафки – 20 грн.;
 • дегустація вин: загальний – 60 грн., екскурсія без споживання вина – 30 грн.;
 • відвідання веселого ресторану «Деца у нотаря» в Ужгороді: загальний – 5 грн.;
 • Ужгородський замок: загальний – 50 грн., студентський – 40 грн., дитячий – 20 грн., діти дошкільного віку – безкоштовно;
 • термальний басейн «Косино»: загальний – 400-450 грн., учасники АТО та інваліди 1 групи – 300 грн., діти зростом до 150 см – безкоштовно, оренда шафки – 50 грн.;
 • дегустація трьох сортів сиру з вином: загальний – 50 грн., школярі – 30 грн.;
 • оленяча ферма: загальний, пенсійний і студентський – 30 грн., школярі – 20 грн.;
 • екскурсія та дегустація п’яти сортів пива у Квасах: загальний – 100 грн., просто екскурсія –20 грн.;
 • екскурсія-концерт в музеї гуцульського побуту та музичних інструментів ім. Романа Кумлика: загальний – 25 грн.;
 • музей «Тіні забутих предків»: загальний, пенсійний і студентський – 25 грн, учнівський – 20 грн;
 • майстер-клас з ліжникарства: загальний, студентський, пенсійний – 15 грн., учнівський – 10 грн.;
 • музей Писанки: загальний і пенсійний – 25 грн., студентський – 15 грн., учнівський – 10 грн.;
 • підйом канатно-крісельною дорогою на гору Буковель (в обидві сторони): загальний – 105 грн., пенсіонери і діти віком до 11 років – 75 грн.;
 • вхід на Скелі Довбуша та трансфер на пазіках в обидві сторони: дорослі – 60 грн., діти віком до 12 років – 30 грн.

 

Харчування (орієнтовні ціни): сніданки – 55-60 грн., обіди 90-100 грн., вечері 85-90 грн.

 

Знижки:

 • дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
 • дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 350 грн./особа.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів