Екскурсія в Чорнобиль

Маршрут подорожі:
1 день (п'ятниця): Львів
(виїзд о 22:00 год.) — нічний переїзд (зупинки кожні 3 години)
2 день (субота): сніданок о 06:30 год. — контрольно-пропускний пункт «Дитятки» на межі 30-км зони (паспортний контроль та інструктаж з техніки безпеки) — екскурсія по зоні відчуження (Прип'ять, Чорнобильська АЕС, секретний об'єкт Чорнобиль-2, місто Чорнобиль) — дозиметричний контроль — переїзд до Львова.
3 день (неділя): Львів (повернення орієнтовно о 04:00 год.).

Вартість туру

3800 грн.

Період туру

планується

Тривалість туру

1 день / 2 ночі

У вартість туру входить

 • проїзд зручним автобусом,

 • обід,

 • організаційний збір на в'їзд в Чорнобильську зону,

 • груповий дозиметр,

 • екскурсійний супровід у Зоні відчуження,

 • страхівка на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування.

Вартість туру:

 • 3800 грн. з особи при групі 17 осіб;
 • 3000 грн. з особи при групі 33 осіб;
 • 2500 грн. з особи при групі 45 осіб.

Увага! Ми потрапляємо на територію Чорнобильської зони відчуження офіційно згідно перепустки, яка виготовляється до 10-ти робочих днів, тому зареєструватись на обрану Вами дату слід до вказаного терміну. До участі у турі допускаються тільки особи старші 18-ти років. Подорож включає найцікавіші екскурсійні об'єкти зони відчуження та є абсолютно безпечною.


План подорожі

Перший день


21:30 год. – з
бір біля ТЦ «Вам», вул. Наукова, 35а (ніч з п'ятниці на суботу).

22:00 год– в
иїзд зі Львова.

Нічний переїзд. Зупинки кожні 3 години на заправках.

Другий день


06:30 год
– сніданок.
Організовується самостійно. Туристи можуть взяти сніданок з собою. Поснідати можна біля вокзалу «Південний» Центрального залізничного вокзалу міста Києва або в A la Minute в с. Калинівка перед Києвом.

08:00 год– відправлення з Києва.

Програма екскурсії:

 • стела «Чорнобильський район»;
 • в'їзд в 30-кілометрову зону: контрольно-пропускний пункт (КПП) «Дитятки»;
 • села Залісся і Копачі: огляд уцілілих будівель;
 • КПП «Лелiв»: в'їзд в 10-кілометрову зону;
 • дезактивований Рудий ліс на місці західного радіоактивного сліду від першого, найпотужнішого викиду від вибуху 4-го енергоблоку
 • м. Прип'ять, покинутий жителями понад чверть століття тому: «чортове колесо»; дитячий садок і школа, міський басейн р. Прип'ять, пристань з затопленим причалом, будівлю міліції з СІЗО; будівлю міськвиконкому - перший штаб ліквідації наслідків аварії; готель «Полісся», де був спостережний пункт коректування вертолітних операцій над руїною 4-го реактора; лікарня, яка прийняла перших постраждалих від аварії та її ліквідації;
 • Чорнобильська АЕС: меморіал біля адміністративного корпусу, Саркофаг - оглядовий майданчик, годування сомів :)
 • обід в їдальні Чорнобильської АЕС (за бажанням);
 • недобудовані градирні третьої черги ЧАЕС;
 • місто Чорнобиль: пішохідна прогулянка; огляд міста і виставки техніки і роботів, які брали участь у ліквідації аварії.
 • секретний об'єкт Чорнобиль-2: гігантські антени радара «ДУГА-1», секретне містечко Чорнобиль-2, що забезпечувало працездатність антен загоризонтного стеження за запуском балістичних ракет. 


21:00 год
.
– повернення в Київ.

23:00 год. – виїзд з Києва. Переїзд до Львова.

Третій день


04:00 год
. – о
рієнтовний час повернення у Львів (ніч з суботи на неділю).Організаційна інформація


Екіпіровка

Для поїздки потрібно бути одягненим по-похідному і бути готовим багато ходити і навіть лазити. Тобто обов'язкові штани, сорочка / футболка з довгим рукавом і закрите міцне взуття, бажано на товстій підошві. В залежності від погоди, Вам можуть знадобиться головний убір, куртка, светр, накидка від дощу, запасні шкарпетки. У Зоні категорично заборонено: шорти, бриджі, спідниці та сукні, відкрите взуття.

ПАСПОРТ! – без нього на кордоні зони Вас просто в неї не впустять;
- накидку / парасолю на випадок дощу, запасні шкарпетки на випадок роси;
- бутерброди, щось жувати в дорозі, і воду;
- вашу особисту похідну аптечку і одягніть зручний одяг і високе туристське взуття по сезону.

В'їзд в Зону дозволений тільки по досягненню повних 18 років.

Всі учасники будуть ознайомлені з правилами поведінки в зоні, і підпишуть документ, що підтверджує це, а також те, що вони не мають медичних протипоказань для поїздки (тобто здорові на момент поїздки, не мають діабету, онко-, та інших важких захворювань ), і не буду мати претензій до організаторів поїздки і адміністрації Чорнобильської зони за будь стану свого здоров'я, які можуть виникнути під час або після цієї поїздки. Варто нагадати, що Зона називається так не дарма: це місце для перебування людини не призначене, в ньому багато будівель в аварійному стані, незвична для звичайної людини середу. Ви про це попереджені, і тільки Ви самі одноосібно несете відповідальність за ті ризики, які пов'язані з цим відвідуванням.
Особи в стані алкогольного / наркотичного сп'яніння, а також похмілля від оних в поїздку і Зону не допускаються.

Вечеря відбуватиметься біля Залізничного вокзалу у м. Київ.


Міфи та правда про Чорнобиль

Відповіді на поширені питання про Зону відчуження

 1. Чи безпечно перебувати в Чорнобилі?
  Якщо дотримуватися правил поведінки і слідкувати за вказівками інструктора, то все абсолютно безпечно. Також не потрібно додаткових засобів захисту. За один день повноформатної екскурсії в Чорнобильську зону Вви отримаєте дозу радіаційного опромінення приблизно як за 1 годину польоту в літаку, що в 160 раз меньше, ніж доза, отримана за одну флюорографію, та в 3600 раз менше, ніж за одне дослідження комп'ютерної томографії всього тіла!

 2. Зі скількох років можна відвідувати Зону відчуження?
  За законами України, відвідувати Чорнобильську зону можна тільки з 18 років. Нотаріально завірена згода батьків або їх присутність в поїздці ситуації не змінює.

 3. Які медичні довідки потрібні для екскурсії?
  Для участі в екскурсії не потрібні ніякі медичні довідки. Для реєстрації в турі достатньо паспортних даних та передоплати. Якщо Вам по стану здоров'я дозволено автобусні екскурсії та авіаперельоти, то Ви сміливо можете брати участь у турі.

 4. Який паспорт потрібен на перепустку?
  Для виготовлення перепустки підходять обидва паспорти. Головне, щоб той паспорт, який Ви вказали в заявці, був з Вами при проходженні контрольно-пропускних пунктів Зони.

 5. Чи є радіаційна загроза для одягу, фото- і відеотехніки?
  Техніку, як і будь-які інші речі в Зоні заборонено ставити на землю, щоб не допустити ризику забруднення радіоактивними речовинами. Якщо Ви використовуєте штатив, продумайте захист для ніжок, - наприклад, поліетиленові кульочки, які потім можна буде викинути на дозконтроль, якщо вони будуть забруднені.

  Радіаційно забруднені речі заборонено виводити з Зони. На пункті дозиметричного контролю, через який в обов'язковому порядку неодноразово проходять відвідувачі Зони відчуження, перевіряється одяг і речі туристів. У разі забруднення радіаційними частками речі вимагають дезактивувати (відмити). Якщо не виходить - річ конфіскують. На практиці випадки забруднення фототехніки не зустрічались. Були випадки забруднення взуття особливо активних туристів, але за допомогою щітки і порошку взуття вдавалося відмити і на виході з дозиметричного контролю взуття було чисте.

 6. Як в Зоні з харчуванням?
  У поїздку можна брати свою їжу. Але їсти можна тільки в приміщенні або в автобусі. Так само, в Чорнобилі є службові їдальні, годують смачно і безпечно, - всі продукти завозяться з Києва.

 7. Чи можна потрапити в Зону без супроводжуючого?
  Відповідно до діючих правил відвідування Чорнобильської зони відчуження, знаходження на її території цивільних осіб без супроводу та програми відвідування - заборонено. Це пов'язано, в першу чергу, з безпекою самих відвідувачів.

 8. Чи можна заходити в будівлі у Прип'яті?
  Всі будівлі у Прип'яті не використовуються більше 30-ти років, від вологості руйнуються перекриття та несучі стіни, щороку відбуваються руйнування багатьох будинків, тому будівлі відвідувати заборонено.

Залишити відгук

0 Коментарів