Гуцульські Карпати та Буковель

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Рогатин (огляд церкви) — Яремче (огляд водоспаду, ресторану Гуцульщина, закупи сувенірами та обід) — Буковель (підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель й огляд карпатської панорами) — Поляниця (поселення в готель о 19:30 год., Гуцульська забава).
2 день: Поляниця (сніданок і виїзд о 08:00 год.) — Верховина (екскурсія-концерт в музеї ім. Романа Кумлика, екскурсія й фотографування в гуцульському одязі в музеї «Тіні забутих предків» та огляд музею хата-стая) — Верхній Ясенів (обід) — Криворівня (огляд гуцульської церкви та хати-ґражди) — Верховина (споживання живого пива) — Львів (повернення орієнтовно о 23:30 год.).

Вартість туру

895 грн.

Період туру

21.09.2019 - 22.09.2019

Тривалість туру

2 дні / 1 ніч

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • ночівля в готелі (1 ніч), 

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,  

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти,

 •  участь в Гуцульській забаві.

Наступні виїзди на даний тур заплановано: 28.09.2019; 05.10.2019; 12.10.2019; 19.10.2019...

Примітка: на другий день подорожі замість огляду музейної програми у Верховині-Криворівні можна факультативно піднятися на Говерлу з інструктором або поїхати на сплав по Чорному Черемошу (вартість сплаву 300 грн./особа).


На Вас чекають:

 • знайомства з історією, звичаями, культурою одного з найцікавіших етносів світу – гуцулів;
 • найкращі страви гуцульської кухні;
 • найвидатніші історичні та природні пам’ятки краю: гуцульські храми, водоспади, річки, мальовничі карпатські пейзажі, гуцульські музеї;
 • сувеніри виготовлені народними майстрами Гуцульщини;
 • і незабутня «Гуцульська забава» з музиками, танцями, співами та смачними гуцульськими наїдками.


План подорожі

Перший день

 
Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Тривоги і стреси щоденного життя в місті виснажують. Як добре іноді від них втекти і податися на природу – подихати свіжим повітрям Карпатських гір, погуляти віковічними лісами і повернутися до коріння своїх предків! Отож ми вирушаємо в Карпати, щоб відпочити і насолодитися природою.

Огляд церкви в Рогатині
Батьківщина Насті Лісовської, відомої як Роксолана, дружини Сулеймана ІІ Пишного. Це – чарівне галицьке містечко з чудовими пам’ятками сакрального мистецтва. Дерев’яна церква святого Духа (1598р.) є однією з найдовершеніших зразків галицької народної дерев’яної архітектури, відноситься до найцінніших сакральних споруд світу та занесена в список світової спадщини ЮНЕСКО. Зараз в ній розташована експозиція краєзнавчого музею, перлиною якого є унікальний за красою та єдиний в Галичині в такому стилі п’ятиярусний ренесансний іконостас (1650р.).

Огляд Яремче
У Яремче – найвідоміший курорт в Карпатах, і один із найстаріших. Кажуть, першим мешканцем села був бідняк Ярема Годованець, та досить скоро це чарівне місце почало рости і багатіти за рахунок мешканців міста, які хотіли відпочити серед прекрасної карпатської природи.
Перша згадка про Яремче датується 1787 р. Яремче знаходиться на річці Прут на висоті 585 м над рівнем моря поруч з надзвичайно мальовничим водоспадом Пробій. Саме він почав приваблювати сюди туристів ще у далекому ХІХ ст., і продовжує приваблювати і сьогодні – разом із чистим карпатським повітрям.
Окрім водоспаду на Вас тут чекає знаменитий ярмарок сувенірів. Гуцули здавна відомі як вправні майстри різьби, обробки шкіри, ювелірної справи, вишивки, продаються тут також надзвичайно теплі гуцульські ліжники та багато інших речей. Можна щось придбати, а можна просто помилуватися цією виставкою народного мистецтва.
Враження доповнимо оглядом ресторану «Гуцульщина» – шедеврі архітектора Івана Бондарчука. Зведений у гуцульському стилі, без єдиного цвяха – за давніми техніками дерев’яної архітектури – він нагадує казковий палац. Тут Ви також зможете оглянути різноманітні предмети гуцульського побуту, щоб ближче познайомитися з культурою карпатського краю.

Підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель
За час існування тут гірськолижного курорту назва «Буковель» почала міцно асоціюватися в українців із активним зимовим відпочинком. Справді, тут обладнано багато гірськолижних трас на кількох вершинах, і Буковель є традиційно популярним гірськолижним курортом.
Та Карпати прекрасні не лише взимку! Ми пропонуємо Вам переконатися в цьому, відвідавши Буковель в теплу пору року і піднявшись канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель на висоту 1127 м над рівнем моря. Ми гарантуємо вам краєвиди, що захоплюють подих: вкриті віковими лісами вершини здіймаються довкола вас у своїй таємничій древній величі, а внизу вузькою долиною протікає стрімка гірська річка. Карпатські краєвиди – наче вигадлива мелодія, де на один мотив нанизуються все нові і нові ноти, створюючи щоразу інші неповторні візерунки. Навіть погляд з однієї і тієї ж вершини у різний час дня і різні пори року відкривають оку щораз нові картини найталановитішого художника – природи.


Поселення в готель о 19:30, ГУЦУЛЬСЬКА ЗАБАВА!, вечеря, ночівля
Щоб повноцінно пізнати гуцулів, їхню вдачу, звичаї, кухню запрошуємо Вас завітати на Гуцульську забаву.
Під час забави на Вас чекають:

 • страви гуцульської кухні: юшка з білих грибів, бануш з бринзою, чай із запашних цілющих карпатських трав, …
 • співи та танці від гуцульської капели «Довбушова тайстра»;
 • майстер-класи з гуцульських танців: гуцулка, решето, голубка;
 • гуцульські співаночки, коломийки, пісні про Карпати;
 • посвята в гуцули;
 • і танці, танці, танці під запальну гуцульську музику.

Вартість гуцульської вечері та участь в забаві – 165 грн.
Вартість участі в забаві без вечері – 75 грн.
Примітка: Гуцульська забава відбувається, якщо є група від 35 осіб, що бажають прийняти в ній участь.

 

Другий день


Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, вичеляємось з готелю і розпочинаємо другий день подорожі.

Екскурсія музеями Верховини
Якщо бажаєте дізнатися більше про гуцулів, то обов’язково слід відвідати столицю Гуцульщини Верховину! Це селище відоме ще з 1424 року.
Тут, посеред стрімких гірських вершин, на висоті понад 600 м, можна все-ще зустрітися з носіями давніх гуцульських традицій. Допоможуть нам у цьому численні музеї – «Хата-стая», музей кінострічки «Тіні забутих предків», Музей музичних інструментів ім. Романа Кумлика.
Головним промислом гуцулів здавна було вівчарство. На літо овець виганяли на випас в гори. Але завданням чабанів було не лише пильнувати худобу, а й виготовляти одну із головних страв гуцульської кухні – бринзу. У музеї «Хата-стая» у вас буде можливість побачити знаряддя для виготовлення бринзи і вурди, і навіть стати свідками початку процесу перетворення молока на сир. Тут ви також багато дізнаєтеся про життя і побут гуцулів.
Роман Кумлик – відомий етнограф і музикант. Він умів грати на безлічі народних інструментів, зібрав величезну колекцію і відкрив у своєму домі музей. Зараз його справу продовжує дочка Наталя, яка не просто розповість вам про традиційні музичні інструменти, а й дасть можливість почути їхні голоси, зокрема і справжній голос гір – трембіту.
Третій музей, який ми відвідаємо, розповість, як Гуцульщина стала відома на цілий світ. Ми відвідаємо помешкання Марії та Василя Хімчаків, де свого часу мешкав режисер Сергій Параджанов під час зйомок свого легендарного фільму «Тіні забутих предків». Саме завдяки участі місцевих мешканців у зйомках цей фільм понизаний гуцульською автентикою.
Лише після відвідин Верховини вже по праву можна сказати, що ви бачили Гуцульщину.

Огляд гуцульської церкви та хати-ґражди в Криворівні
Сьогодні ми з Вами побуваємо у справжніх українських Афінах! Саме так називав Криворівню відомий український етнограф Володимир Гнатюк, що провів у селі не одне літо. Серед гучних імен відвідувачів села не лише Гнатюк. Щороку приїздив сюди відпочивати, ловити пстругів (річкову форель) і плідно творити Іван Якович Франко. Він же поширив моду відвідувати Гуцульщину і серед інших представників української інтелектуальної еліти. Бували тут і Василь Стефаник, і Леся Українка, і Ольга Кобилянська, і Гнат Хоткевич… Простіше мабуть перерахувати, хто тут не бував.
Та один візит виявився доленосним. Одного разу сюди завітав Михайло Коцюбинський. Гуцульська культура настільки захопила письменника, що після кількох візитів він написав свій безсмертний твір «Тіні забутих предків». А через півстоліття сюди прибуде Сергій Параджанов, щоб втілити цей твір у кінострічці. Ми відвідаємо тут музей гуцульської хати-ґражди, яка власне і була «героїнею» фільму. Та ще до зйомок у кіно вона бачила і Франка, і Коцюбинського.
Є у Криворівні і ще одна важлива пам’ятка – церква XVIII ст., яку вважають ідеальним вираженням традиційної гуцульської церковної архітектури. В інтер’єрі недавно відкрили старі розписи. Храм також бачив багатьох видатних відвідувачів за своє життя. Зокрема, колись тут правив Службу Божу майбутній митрополит Андрей Шептицький.

Споживання живого пива у Верховині.

Повернення до Львова орієнтовно о 23:30 год. Проживання
готель у с. Поляниця (на курорті «Буковель»), комфортні 2-, 3-, 4-місні номери зі зручностями у номері.

 

Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти:

 • церква св. Духа в Рогатині: дорослі – 50 грн., студенти – 15 грн., діти – 10 грн.;
 • підйом канатно-крісельною дорогою на гору Буковель (в обидві сторони): загальний – 120 грн., пенсіонери і діти віком до 12 років – 85 грн.
 • екскурсія-концерт в музеї гуцульського побуту та музичних інструментів ім. Романа Кумлика: загальний – 25 грн.;
 • музей «Тіні забутих предків»: загальний, пенсійний і студентський – 25 грн, учнівський – 20 грн;
 • музей «Хата-стая»: загальний, пенсійний і студентський – 25 грн, учнівський – 20 грн;
 • музей «Гуцульська ґражда»: загальний – 30 грн., студентський – 20 грн., учнівський – 10 грн.

 

Харчування:

 • Сніданок в 1-й день – можна поснідати вдома або взяти з собою їжу, щоб перекусити під час стоянок автобуса.
 • Обід у 1-й день – відбувається в колибі «Гражда» міста Яремче і складається з страв: салат зі свіжої капусти, борщ, картопляне пюре з курячою відбивною, хліб, узвар. Вартість 90 грн.
 • Вечеря у 1-й день – відбувається в готелі під час свята «ГУЦУЛЬСЬКА ЗАБАВА!». Пропоновані страви гуцульської кухні: грибна юшка, голубці зі сметаною, чай із запашних цілющих карпатських трав. Вартість 90 грн.
 • Сніданок у 2-й день – відбувається в готелі, пропоноване меню: яєчня, домашній круасан (2 штуки), сир, масло, хліб, чай. Вартість 70 грн.
 • Обід у 2-й день – в ресторані «Згарда» с. Верхній Ясенів (Верховинський р-н). Меню: салат «Овочевий» (помідор, огірок, цибуля, сметана), гуцульський борщ (білий буряк, копчені реберця, сметана), кулеша з м’ясом, хліб, чай з карпатських трав. Вартість 100 грн.

 

Знижки для дітей:

 • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
 • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 100 грн./особа.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів