Кам'янець-Подільський, Чернівці і Бакота

Маршрут  подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Чернівці (обід, екскурсія університетом, містом, вечеря) — Кам’янець-Подільський (поселення в готель).
2 день: Кам’янець-Подільський (сніданок, екскурсія фортецею та Старим містом, обід) — Бакота (огляд скельного монастиря) — Кам’янець-Подільський (повернення в готель).
3 день: Кам’янець-Подільський (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — катання на кораблику по каньйону Дністра — Хотин (екскурсія по Хотинській фортеці) — Кривче (обід) — Більче-Золоте (огляд печери Вертеба) — Львів (приїзд орієнтовно о 23:00 год.).

Вартість туру

1495 грн.

Період туру

20.09.2019 - 22.09.2019

Тривалість туру

3 дні / 2 ночі

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • проживання в готелі (2 ночі),

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

Наступні виїзди на даний тур заплановано: 27.09.2019; 04.10.2019; 11.10.2019; 18.10.2019.

УВАГА: на виїзд 11-13.10.2019 діє вартість 1595 грн.


План подорожі

Перший день


Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Україна надзвичайно багато на пам’ятки історії та архітектури. Не потрібно їхати в Європу, щоб побачити могутні фортеці та прекрасні палаци. Справжні витвори мистецтва чекають на нас зовсім поруч, і сьогодні ми побачимо невелику частку того багатства, яке приховує наша земля.

Екскурсія університетом та центральною частиною міста Чернівці
Під час нашої подорожі ми завітаємо до перлини Буковини – Чернівців. Здавна Чернівці сперечаються із Львовом за звання «маленького Парижа» та «маленького Відня».

Перша згадка про Чернівці датується ще 1408 роком, проте місто було довгий час дерев’яним. З давніх часів збереглося кілька дерев’яних церков, одну з яких можна відвідати під час екскурсії. Про турецьке панування нагадує нам мурована криниця, найстаріша кам’яна споруда міста. З приходом Австрії місто почало здобувати столичного блиску, з’явилося безліч храмів – кілька православних церков, католицький собор, греко-католицька церква, вірменська церква – а також синагог, адже тут завжди була чисельна єврейська громада. Єврейським пам’яткам тут пощастило більше, ніж в інших західноукраїнських містах, тож є можливість оглянути будівлі старих синагог і навіть завітати у діючу. Згодом на мапі міста з’являються інші свідчення мультикультурності – Єврейський, Український, Польський, Німецький, Румунський народні доми.
Окрасою міста стають площі – Центральна із ратушею і Ощадним банком з художнім панно, Філармонії, Катедральна і найкраща в місті Театральна із театром-шедевром відомої фірми Гельмера і Фельнера та новітньою алеєю слави. Варта уваги також недавно відреставрована пішохідна вулиця Ольги Кобилянської.
Візитівкою міста є комплекс будівель Університету ім. Ю. Федьковича, раніше – Резиденції митрополитів Буковини. Це унікальний шедевр архітектури, який поєднує в собі найкращі європейські тенденції і неповторну місцеву орнаментику. Особливо вражають убранством інтер’єри парадних залів і церкви, які обов’язково треба відвідати!
Чернівці – одне з найгарніших міст України. Відвідавши його один раз, Ви захочете сюди повернутися. Наша поїздка – це коротке перше знайомство, яке варто продовжити.

Поселення в готель в м. Кам'янець-Подільський, вільний час.

Другий день

 
Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо і починаємо другий день подорожі.

Екскурсія Кам'янець-Подільським
Маршрут веде нас у Кам’янець-Подільський – третє місто в Україні за кількістю архітектурних та історичних пам’яток (їх тут аж 175!).
Кам’янець – місто на прикордонні, де сходяться дві християнські – православна і католицька – та мусульманська культура. Колориту додають також вірмени, у яких тут була найбільша громада на теренах Речі Посполитої, та звісно євреї. Мультикультурність відобразилась у поділі Старого Міста на три квартали – Руський, Вірменський та Польський, у кожного з яких був свій Ринок, ратуша і храми. Сліди цього розмаїття можна побачити і тепер, відвідавши вежу вірменської церкви і вірменський колодязь, кілька давніх українських церков, польську ратушу з музеєм тортур у підземеллях, костели і католицький катедральний собор, який стоїть тут ще з XIV ст. У християнську сакральну забудову унікальним чином вплетені сліди турецького панування: біля католицького собору стоїть мінарет, увінчаний фігурою Божої Матері, а в костелі домініканців зберігся мімбар – місце для проповідей у мечеті.
Все це розмаїття було надійно захищене самою природою – неприступними стінами каньйону. Старе Місто стоїть на півострові з тоненьким перешийком, а в’їзд до нього захищає могутня фортеця – архітектурно-оборонний шедевр XVI ст., споруджений на місці дерев’яної фортеці. Замок справляє казкове враження, особливо у вечірній підсвітці – мабуть тому, що жодна з його семи веж не схожа на іншу. В самій фортеці розташовані кілька музеїв, які також варто відвідати.
В Кам’янець варто їхати на кілька днів, але під час нашої подорожі Ви зможете оглянути все найцікавіше, що можливо охопити за такий короткий відрізок часу.

Екскурсія до печерного монастиряв Бакоті, огляд панорам Дністровського каньйону
Під час екскурсії ми відвідаємо одне з найзагадковіших місць Поділля – Бакоту. Це місце вражає своєю давньою, сповненою таємниць історією. Тут знаходять сліди язичницьких капищ часів ще до Київської Русі.
За княжих часів Бакота була столицею Русі Дольної – нинішнього Поділля. Місто спіткала трагічна доля – у XV ст. місцеві селяни підняли повстання проти польських панів, і під час його придушення місто було зруйноване. Село на цьому місці чекав не менш сумний фінал – у 1970-х рр. при будівництві ГЕС його затопили. Тепер гладінь водосховища приховує під собою тисячолітню історію.
Поряд, у скелі знаходиться одна з найдавніших пам’яток християнства в Україні – Бакотський печерний монастир. Перша згадка про нього датується 1362 роком, проте науковці сходяться на думці, що існував він тут ще за кілька століть до того. Монастир так само постраждав і був покинутий після невдалого повстання, а у 1620 році його завалило оповзнем. І лише в ХІХ ст. відомий археолог Антонович заново відкрив його світу. Зараз монастир відновлено, і завдяки праці археологів можна відвідати цю унікальну пам’ятку – найстаріший скельний монастир на Поділлі. Можливо, привиди минулих епох розкажуть вам історію цього місця, в якій ще так багато незаповнених сторінок.

Повернення в готель, вільний час.

Третій день

 
Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, виселяємось з готелю і розпочинаємо третій день подорожі.

Катання на теплоході по каньйону річки Дністер
Сьогодні на нас чекає подорож на кораблику мальовничим Дністровським каньйоном, одним з найбільших у Європі – 250 км довжиною.

Круті скелясті береги каньйону називають часом підручником з геології – справді, можна на власні очі бачити нашарування породи різних кольорів. Деякі з них бачили за свій вік народження і вимирання динозаврів! На скелях розкинулись правікові ліси, які не торкала людська рука. Клімат тут теж особливий, захищений скелями від холодних вітрів. Тож не дивно, що тут проживає безліч тварин, занесених до Червоної книги. На території каньйону знаходиться близько 100 пам’яток природи!
Під час круїзу ми побачимо давні печери у скелях, багато з яких слугували прихистком для монахів, а також безліч невеличких водоспадів. Особливо мальовниче виглядають водоспади «дівочі сльози» - дрібні потічки води, що збігають по покритих мохом скелях. В давнину місцеві мешканці вірили, що це сльози гірських дів, вони вважалися оберегом.

Екскурсія Хотинською фортецею
Зупиняємося у Хотині, колись надзвичайно важливому прикордонному місті. Тут охороняє переправу через Дністер одна з найпотужніших – і найфотогенічніших – фортець в Україні.
Кам’яну фортецю звів тут король Данило Галицький у ХІІІ ст., пізніше вона зазнала кілька перебудов. У фортеці була буремна історія. Пам’ятник гетьману Сагайдачному нагадує нам про велику битву 1621 року, коли польсько-українські війська здобули тут перемогу над турецьким військом попри величезну чисельну перевагу. Та майже через століття туркам таки вдалося здобути фортецю, тоді ж вони спорудили нові укріплення з валами і брамами. Через одну з цих брам ми і ввійдемо на зовнішнє подвір’я.
Будівлі турецького часу тут були знищені, а ось про часи приєднання Хотина до Російської імперії досі нагадує церква Олександра Невського. Звідси, з зовнішнього подвір’я, відкривається чудовий вид на стару фортецю. Дивлячись на неї, одразу розумієш, чому замок такий популярний серед кінорежисерів - краєвид захоплює подих. У внутрішньому дворі старого замку побачимо церкву, яка побувала свого часу мечеттю, комендантський палац, де колись утримувались в гаремі 30 жінок, та замкову криницю, вирубану у скелі. Могутні мури, які здіймаються над спокійною течією Дністра, залишать по собі незабутні враження.

Екскурсія печерою Вертеба
Перебуваючи на Поділлі, не можна оминути і «Наддністрянські Помпеї» - печеру Вертеба у селі Більче-Золоте. Ця печера приваблювала археологів та науковців ще з ХІХ ст., коли її відкрив на території свого маєтку князь Сапєга. Вона – справжнє сховище скарбів нашого минулого. Ще за князя Сапєги знахідки з печери могли стати основою невеликого музею – вони і зараз є гордістю музейної колекції в Кракові – а це ж лише невелика частка того, що досі приховано там від людських очей…
Дослідники вважають, що печера була храмом, де проводили свої ритуальні обряди трипільці. Тут знайдено велику кількість розписаних керамічних глечиків, а також жіночі статуетки – образи Богині-Матері. Знайдено тут і різноманітні знаряддя, і сліди жертвопринесення. Зараз тут музей трипільської культури.
Цікава печера і природними особливостями. Зокрема, дуже цікаво виглядає лабіринт Кам’яна Соломка, вкритий дрібними «заростями» сталактитів. Багато таємниць чекає своєї розгадки: саме тут, у печері Вертеба, приховано ключі до розуміння духовного життя наших далеких предків.

Повернення до Львова орієнтовно о 23:00 год. Проживання: готель «7 днів» у місті Кам’янець-Подільський (комфортні 2-х місні номери зі зручностями).

 

Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти:

 • Чернівецький університет: загальний – 45 грн., студенти – 20 грн., учні – 15 грн.;
 • Хотинська фортеця: загальний, пенсійний – 50 грн., студентський, учнівський – 25 грн.;
 • на територію Національного парку «Подільські Товтри» (Бакота): загальний – 20 грн., діти віком 6-12 років – 10 грн., діти віком до 6 років – безкоштовно;
 • катання на кораблику по каньйону Дністра: загальний – 140 грн., діти віком до 6 років – 100 грн.;
 • Кам'янець-Подільська фортеця: загальний, пенсійний – 60 грн., студентський, учнівський – 40 грн.;
 • печера Вертеба: загальний, пенсійний, студентський – 25 грн., учнівський – 20 грн.

 

Харчування:

 • Сніданок в 1-й день – можна поснідати під час стоянки автобуса в с. Ямниця, або взяти з собою канапки.
 • Обід в 1-й день – відбувається в ресторані «Київ» міста Чернівці. Пропоноване меню: салат зі свіжих овочів з олією, зупа з фрикадельками, ескалоп в сметанному соусі з рисом, хліб, компот. Вартість 85 грн.
 • Вечеря в 1-й день –  відбувається на Ваш смак і вибір в ресторанах, кафе, піцеріях міста Чернівці.
 • Сніданок в 2-й день – відбуватиметься в Кам’янці-Подільському в ресторані «Ешер». Меню: деруни з м'ясом, печериці тушковані, капуста маринована домашня, булочка з маком, чай/кава. Вартість 95 грн.
 • Обід в 2-й день – відбувається в ресторані Кам’янця-Подільського. Меню: салат овочевий (огірок, помідор, капуста), зупа з фрикадельками, рис, м’ясо по-французьки, хліб, узвар. Вартість 85 грн.
 • Вечеря в 2-й день – відбувається на Ваш смак і вибір в ресторанах, кафе, піцеріях міста Кам'янець-Подільського.
 • Сніданок в 3-й день – відбуватиметься в Кам’янці-Подільському в ресторані «Ешер». Меню: омлет, стручкова квасоля, сир фета, багет, круасан, чай/кава.  Вартість 95 грн.
 • Обід в 3-й день – відбувається в кафе с. Кривче. Меню: салат з капусти, борщ з пампушками, картопляне пюре з курячою відбивною, узвар, налисник з сиром. Вартість 85 грн.
  Альтернативних закладів харчування поруч нема.
 • Вечеря в 3-й день – можна повечеряти під час стоянки автобуса в кафе «Зупинка» в с. Озерна (дешево і смачно) або взяти з собою канапки.

 

Знижки для дітей:

 • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
 • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 150 грн./особа.


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів