Незвідана Тернопільщина

Маршрут подорожі:
1 день:
Львів (виїзд о 07:00 год.) — Вишнівець (огляд палацу) — Микулинці (обід, дегустація пива) — Теребовля (екскурсія містом та Теребовлянським замком) — Чортків (екскурсія містом) — Борщів (поселення в готель, ночівля).
2 день: Борщів (сніданок, виїзд о 08:30 год.) — Заліщики (огляд панорам Дністровського каньйону) — Русилів (прогулянка біля Русилівських водоспадів) — Бучач (обід) — Рукомиш (екскурсія Травертиновими скелями) — Рай (екскурсія Раївським мисливським палацом та прогулянка парком) Бережани (вечеря)— Львів (приїзд орієнтовно о 23:30 год.).

Вартість туру

1250 грн.

Період туру

07.09.2019 - 08.09.2019

Тривалість туру

2 дні / 1 ніч

У вартість туру входить

  • проїзд автобусом туристичного класу,

  • проживання в готелі (1 ніч), 

  • екскурсійний супровід по дорозі та на екскурсійних об’єктах,

  • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

  • харчування,

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

План подорожі

Перший день


Виїзд зі Львова о 07:00 год.
Україна надзвичайно багато на пам’ятки історії та архітектури. Не потрібно їхати в Європу, щоб побачити могутні фортеці та прекрасні палаци. Справжні витвори мистецтва чекають на нас зовсім поруч, і сьогодні ми побачимо невелику частку того багатства, яке приховує наша земля.

Огляд Вишнівецького палацу
Мабуть, жодне тихе містечко України не було таким історичним епіцентром, як Вишнівець. Колись Вишнівець був місцем, де вершилися долі не лише особисті, а й цілих держав.
Розпочалась історія містечка у 1395 році, у володіннях литовського князя Дмитра Корибута. Саме він збудував замок у Вишнівці і став засновником роду Вишневецьких. Нащадком роду був знаменитий Дмитро Байда Вишневецький – засновник Запорізької Січі. Та не менш відомим є його нащадок  – князь Ярема Вишневецький, який допоміг польській короні у боротьбі із Богданом Хмельницьким. За це він зміг посадити на престол свого сина Міхала Корибута. Та щастя не тривало довго – через три роки новоявлений король помер. Можливо, так справдилося прокляття матері Яреми Регіни, яка будувала православні монастирі і закликала нащадків не відрікатися від рідної православної віри.
Був замок свідком і інших інтриг – саме тут, у давній Вознесенській церкві брала шлюб із майбутнім Лжедмитрієм Марина Мнішек, саме тут готувався родинами Вишневецьких і Мнішеків наступ на Москву…
Вже у 1720 роках останній із роду Вишневецьких Міхал Сервацій перебудував замок на палац за зразком Версалю. Була тут і розкішна Дзеркальна зала, велика колекція картин, стародруків, бібліотека. Окремої згадки заслуговує створений в ті роки палацовий парк. Палац вражав своєю розкішшю гостей – а серед них були Оноре де Бальзак і Тарас Шевченко. На жаль, війни, а згодом комуністична влада знищили колишню велич. Та все ж прогулюючись парком, оглядаючи ці давні стіни, можна все ще відчути подих буремних століть.

Дегустація пива в Микулинцях
Наступна зупинка нашої подорожі – затишне містечко Микулинці. Це одне із найстаріших поселень Тернопільської області – відоме з літопису під 1096 роком – здавна славиться пивоварськими традиціями.
Вперше микулинецьке пиво згадується 1457 року, а вже 1698 року тут існував пивзавод. Традиції виготовлення хмільного напою підтримувалися тут впродовж століть, плекають їх і сучасні микуличани. Виготовляють тут тільки живе – непастеризоване – пиво, зварене із власної сировини. Микулинецька броварня вирощує свій ячмінь для солоду трьох сортів, а також має свою пасіку. Вода для пива береться із місцевих джерел, що надає їй неповторних смакових якостей. Додаткових смакових ноток надають різні сорти хмелю, вирощені в Україні. Під час візиту ми з Вами відвідаємо пивоварню, де нам проведуть екскурсію виробництвом, ознайомлять з передовими технологіями пивоваріння, а також запропонують продегустувати продукцію.
Та не пивом єдиним Микулинці славні. Є тут вдоста і архітектурних пам’яток. Серед них – замок Сенявських 1550 року, палац, споруджений Потоцькими, і парк довкола нього, а також костел XVIII ст., споруджений на замовлення графині Потоцької у стилі бароко – істинний шедевр, не схожий на жодного із своїх «ровесників» на території України.

Екскурсія містом та замком в Теребовлі
Сьогодні ми з Вами завітаємо у давню княжу столицю – Теребовлю. Це місто було важливим центром ще від часів держави білих хорватів, задовго до Київської Русі.
Відомо, що дерев’яні укріплення тут існували ще за Теребовлянського князівства, а перша кам’яна фортеця з’явилася у XIV ст. після приєднання Галичини до Польщі. Остання перебудова замку була здійснена у буремному XVIІ ст., коли Теребовля була одним із оборонних пунктів на шляху турків і кримських татар. З того часу походить і легендарна історія про оборону Теребовлі від турків, де неабияку героїчну роль відіграла дружина коменданта замку Анна Дорота Хржановська. Щоправда, вберегти фортецю вдалось ненадовго, і через десятиліття з гаком татари зруйнували замок, залишивши нам лише романтичні руїни.
В самому місті збереглось ще кілька цікавих споруд. Серед них в першу чергу варто згадати церкву святого Миколая та костел кармелітів. Обидві сакральні споруди мали виконувати ще й оборонну роль, про що досі свідчать їхні могутні стіни і бійниці попід дахом. Монастир кармелітів також оточений муром із оборонними вежами, із яких можна було стріляти навіть з гармат! Також варто оглянути класицистичну ратушу, нетиповий костел Петра і Павла поч. ХХ ст. і затишну забудову зламу ХІХ і ХХ ст. у центрі міста.

Екскурсія містом Чортків
Ще одним пунктом нашої подорожі буде місто Чортків на крутих берегах річки Серет. Тут зосередилося досить багато цікавих храмів і святинь.
В першу чергу варто згадати про дві прекрасні дерев’яні церкви – Успенську та Вознесенську, збудовані відповідно у XVII та XVIII ст. Цікаво виглядають і храми початку ХХ ст. – Покровська церква з високою дзвіницею і особливо ошатний неоготичний костел св. Станіслава, зведений на місці старішої будівлі. Збереглися тут і дві синагоги – Стара синагога, що датується 1771 р. і хасидська синагога, перебудована з родового палацу Садовських і справді схожа на палац. Вона належала відомому рабину-чудотворцю Фрідману.
Є в Чорткові і свій замок, жартома званий ще «Пентагоном», оскільки має п’ятикутну форму. Від фортеці на сьогодні залишися тільки могутні зовнішні стіни. Казкової атмосфери містечку надає вежа з годинником над старою будівлею торгових рядів, що і понині виконують свою функцію. Вулички міста забудовані ошатними кам’яницями зламу ХІХ і ХХ ст. Це невелике місто на Тернопільщині – прекрасний зразок мультикультурного і мультирелігійного спадку Західноукраїнських земель, який був знищений впродовж Другої світової війни, проте живе у камені у містах, містечках і селах Галичини, Буковини та Поділля.

Поселення в готель у Борщові, вільний час.

Другий день

 
Виїзд з готелю о 08:30 год.
Прокидаємося, снідаємо, виселяємось з готелю і починаємо другий день подорожі.


Огляд панорами Заліщик
Одним з найпрекрасніших краєвидів Дністровського каньйону є панорама містечка Заліщики. Містечко розміщене на півострові, утвореному руслом ріки, що звивається серед вкритих лісами берегів.
Завдяки унікальному розташуванню Заліщики можуть похвалитися справжнім середземноморським кліматом, унікальним для цих широт; саме тому поселення тут відомі з доісторичних часів. Клімат сприяє вирощуванню фруктів, тож заліщицькі фрукти славилися на всю Австро-Угорську імперію. В міжвоєнні роки тут був кліматичний курорт з пляжами на берегах і щорічним вересневим святом «Винобрання» - збору врожаю винограду. Панорама Заліщиків, що відкривається з крутого берега Дністра, справді нагадує середземноморське містечко, яке дивним чином опинилося посеред рівнин українського Поділля.

Прогулянка біля Русилівських водоспадів
Наступна мета нашої подорожі – справді неповторний витвір природи. Неподалік від невеликого села Русилів у річку Стрипа впадає безіменний потічок, утворюючи каскад водоспадів на своєму шляху, які так і називаються – Русилівські.
Довжина каскаду – лише трохи більше 2 км, зате перепад висоти – понад 100 м! Серед водоспадів каскаду є і порівняно невеликі, і досить високі – 8-13 м. Називають їх різну кількість – від 6 до 15. Та є одна річ, щодо якої погоджуються всі – це неймовірна краса цього місця. Оточені незайманою природою, лісом, що ріс тут впродовж багатьох століть, вони виграють свою мелодію посеред благословенної тиші, якої ви не зустрінете в місті. Колір порід, якими тече вода, має то зеленавий, то червоний відтінок, що додає мальовничості каскаду. Не дивно, що кожного року з’являється все більше бажаючих відвідати це чарівне місце.

Екскурсія Травертиновими скелями в Рукомиші
Завітаємо у село Рукомиш неподалік від Бучача. Це давнє невелике село відоме не лише серед туристів, а й серед прочан, і серед науковців. Притягує сюди всіх пам’ятка природи – травертинові скелі. За переказами, тут, у скельних печерах, ховалися монахи із Києво-Печерської лаври, втікаючи від монголів хана Батия. Вважається, що саме з того часу тут існував скельний монастир. У XVIII ст. біля скель була збудована церква, в якій знаходилась скульптура св. Онуфрія – остання робота Йоана Георга Пінзеля, зараз перевезена до Львівської галереї мистецтв. Є біля монастиря і джерело, вода з якого, кажуть, має цілющі властивості.
Травертинові скелі цікаві також геологам і палеонтологам. У карстових порожнинах скель було знайдено останки тварин епохи голоцену, за якими науковці можуть дізнатися більше про розвиток фауни нашого краю. Але є тут ще одне, що однаково заворожує всіх приїжджих – чи то науковців, чи прочан, чи туристів – це неймовірної краси природні пейзажі, не пошкоджені, а лише злегка доповнені творіннями людських рук.

Прогулянка парком та мисливським палацом в с. Рай
Давня липова алея веде від Бережан до села з поетичною назвою Рай. Зараз це звичайна сільська дорога, та колись вздовж алеї були лавки, а користуватися нею було дозволено тільки шляхті. Це і не дивно, адже тут, у цьому подільському Раю був невеликий мисливський замок, куди Сенявські, власники Бережан, їздили на відпочинок.
Ще в часи Сенявських замок оточував прекрасний парк. Та по-справжньому розкішною ця місцина стала, коли на місці зруйнованого війнами замку нові власники Потоцькі спорудили палац, який можна бачити і зараз. Палац був оздоблений неймовірною розкішшю за французькими зразками, а також містив велику бібліотеку стародруків і рукописів. Ані час, ані дві світові війни не позбавили цю споруду її колишньої величі.
Палацовий парк хоч і зазнав кількох переоблаштувань, до сьогодні заворожує своїми ставками і мальовничими пейзажами. Недарма він визнаний пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Також тут ростуть дві пам’ятки природи – вікові дуби Богатир і Велетень, віком понад 450 років.
Примітно, що вже в ХІХ столітті парк був відкритий для відвідувачів весь час, крім часу, коли тут з візитами бували господарі Потоцькі. А сьогодні нам не потрібно бути шляхтичами, щоб насолодитися красою і розкішшю великопанського помістя, хоч і дещо затертою часом.

Повернення до Львова орієнтовно о 23:30 год. 

* вказані години можуть коливатися на 20-30 хвилин в ту чи іншу сторони в залежності від погоди та стану доріг.


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів