Незвичайне Закарпаття та фестиваль «Срібний Татош»

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Чинадієво (пішохідна прогулянка до водоспаду Скакало, екскурсія замком Сент-Міклош, участь у фестивалі «Срібний Татош», обід на фестивалі) — Берегово (купання в термальному басейні «Жайворонок») — Берегівський район (ночівля в садибах сільського зеленого туризму, поселення о 20:40 год., вечеря).
2 день: Берегівський район (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Тисобикень (екскурсія скансеном) — Ботар (дегустація повидла і ковбас) — Велятино (купання в термальному басейні) — Хуст (обід, екскурсія містом та замком) — Львів (повернення орієнтовно о 23:30 год.).

Вартість туру

895 грн.

Період туру

25.05.2019 - 26.05.2019

Тривалість туру

2 дні / 1 ніч

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • ночівля в сільських садибах зеленого туризму (1 ніч),

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

План подорожі

Перший день

 
Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Зраненька виїжджаємо в дорогу. Попереду нас чекають мальовничі Карпати, таємничі закарпатські замки і привітні містечка, дегустація традиційної закарпатської кухні і купання в термальних джерелах. Тож готуймося до яскравої та насиченої поїздки!

Екскурсія замком в Чинадійово
Містечку Чинадієво пощастило мати аж два замки. Відомішим є палац графів Шенборнів, але в самому містечку знаходиться значно давніша фортеця, яку ми також сьогодні відвідаємо. Зовні непримітний кремезний двоповерховий будинок приховує давню і бурхливу історію.
Споруджена фортеця бароном Перені у XIV ст. Пізніше замок неодноразово перебудовувався. Як і саме містечко до 1944 р., замок насить назву Сент-Міклош – Святий Миколай.  Його доля нерозривно пов’язана з героями визвольної боротьби Угорщини проти імперії Габсбургів. Кажуть, саме тут легендарна Ілона Зріні, мужня оборонниця Мукачівського замку, вперше зустріла і покохала графа Імре Текелі, молодшого від неї на 13 років. Тут вони таємно зустрічалися до шлюбу, і тут їх кохання переплелося з любов’ю до батьківщини і плануванням повстання. Пізніше син Ілони Зріні Ференц ІІ Ракоці продовжив справу матері, зробивши із замку важливий форпост угорських повстанців-куруців.
Нинішня доля замку не менш романтична – його орендував і відродив з руїн художник Йосип Бартош. Насьогодні він збирає кошти для повного відновлення замку, тож наш візит буде не лише розвагою, а й невеликим вкладом у майбутнє пам’ятки.

Участь у Міжнародному фестивалі середньовічної культури «Срібний Татош»
Протягом фестивалю на території замку відбуватимуться:

 • парад учасників фестивалю, представлення клубів;
 • лицарські турніри та масові бої лицарів (бугурти);
 • показові танці та різноманітні майстер-класи;
 • екскурсії по замку «Сент-Міклош»;
 • середньовічні забави: стрільба з лука та арбалета, метання списа, фото в обладунках, танці, ігри;
 •  середньовічне регбі та лучний турнір;
 • «Середньовічний ярмарок»;
 • середньовічні пісні від музичних колективів;
 • ігри з глядачами та середньовічна польова кухня.

Більш детально про фестиваль можна дізнатись тут.

Відпочинок в термальних водах Берегово
Під час перебування в Берегово ми відвідаємо оздоровчий комплекс «Жайворонок». Закарпаття славиться не лише вином, сирами та замками, а й термальними джерелами, адже тут проходить вулканічний хребет. Тож Ви багато втратите, якщо під час подорожі не відведете хоча б кілька годин на оздоровчі процедури.
Купання в термальних джерелах – чудовий спосіб поєднати корисне з приємним, розслабитись у цілющій воді і відчути її оновлюючу дію. У оздоровчому комплексі «Жайворонок» для цього є кілька термальних басейнів, в тому числі, єдиний в Україні критий термальний басейн. Вода до всіх басейнів подається безпосередньо із свердловини глибиною 1150 м! Термальні води в Берегово дуже корисні для опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової системи. Також тут є дитячий басейн і ігровий майданчик, тож якщо Ви їдете з сім’єю, Вам не доведеться перейматися, чим розважити своїх дітей.
У комплексі також є ресторан, де можна скуштувати страви української та угорської кухні і – традиційно для Закарпаття – вирубаний у скелі винний погріб, який датується XVI ст. Тут є дегустаційна зала, де відпочинок у термальному басейні приємно доповниться дегустацією традиційних закарпатських вин.

Поселення в садиби Берегівського району
Щоб повною мірою зануритися у закарпатську атмосферу, ніч ми проведемо у садибах зеленого туризму. Садиби зеленого туризму – це приватні котеджі, де мешканці закарпатських сіл приймуть Вас зі всією притаманною цьому краю гостинністю, пригостять традиційними стравами та розкажуть про місцеві звичаї. Жоден готель не дасть Вам такої можливості ознайомитися з життям закарпатців, як гостювання у приватній садибі. Отож навіть ночівлю Ви проведете не лише з комфортом, але і з можливістю дізнатися більше про мешканців цього чудового сонячного краю!


Другий день

 
Виїзд із садиб Берегівського району о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, прощаємося з господарями садиб і розпочинаємо другий день подорожі.


Екскурсія скансеном в Тисобикень
Сьогодні ми з Вами відвідаємо невеликий скансен у селі Тисобикень. Цей скансен був другим у Закарпатській області після Ужгородського. Хоча і скромний за розмірами, він знайомить нас із дуже цікавими експонатами з життя закарпатських угорців.
Закладений скансен у 1970 році на території графського маєтку кінця ХІХ ст. стараннями голови колгоспу і просувача культури з сусіднього села Андора Бірова. Експозиція складається з трьох основних частин: помешкання бідняка, сільської школи і садиби заможного селянина. Всередині чудово збережені інтер’єри, де можна побачити безліч предметів домашнього вжитку, призначення яких ми, міські мешканці ХХІ ст., навряд чи й вгадаємо без підказок. А меблі із садиби заможного селянина змусять позаздрити навіть сучасних небідних містян. Під час екскурсії ми зможемо зануритися у атмосферу тих далеких часів і відчути себе на місці людей, які колись тут жили.
Поруч, у колишньому графському палаці – Історичний музей, експозиція якого гармонійно доповнює скансен. Зберігся і старий графський парк, а також приватна капличка, сьогодні – діюча церква УГКЦ.

Дегустація повидла і ковбас в Ботарі
Зупинимося в селі Ботар, де відвідаємо єдиний в Україні та Східній Європі музей леквару (варення). Леквар – сливове повидло, виготовлене за давнім закарпатським рецептом без цукру. В закарпатських родинах і сьогодні існує традиція кожного року збирати врожай стиглих слив і всією родиною їх чистити від кісточок і варити на повільному вогні у величезних чанах – іноді більш ніж добу. Так по тутешніх селах виготовляли леквар споконвіків, і ми пропонуємо вам ознайомитися з цим традиційним смаколиком.
Музей пропонує спробувати також різні види варення, повидла, фруктових соусів і соків, виготовлених як з місцевих фруктів за традиційними рецептами, так і з екзотичних, завезених сюди з далеких країв. Окрім дегустації цієї екологічно-чистої органічної продукції можна також спробувати м’ясо свині породи мангалиця. Ферма по розведенню мангалиці працює поряд – одна з небагатьох, де відроджують цю традиційну для Закарпаття породу. Відвідини музею в селі Ботар – це унікальна можливість ознайомитися із солодкими і смачними закарпатськими кулінарними традиціями.

Купання в термальному басейні у Велятино
Закарпаття давно широко відоме своїми термальними водами – адже саме тут проходить хребет із згаслих вулканів, що навіть у сплячому стані нагрівають та мінералізують підземні води. Було б великою втратою під час відвідин Закарпаття не завітати до одного чи двох із термальних басейнів.
Цього разу лікуватимемося натрієво-хлорними борно-бромними водами з підвищеним вмістом йоду у селі Велятино у оздоровчому комплексі «Теплі води». Тут до нашої уваги термальні ванни, а також термальний басейн під відкритим небом.
Сильно мінералізована вода темно-сірого кольору видобувається зі свердловини глибиною 1000 м. На виході вона має температуру від 40 до 60 градусів, тож її охолоджують до більш прийнятної для тіла температури 36-38°. Ця вода корисна для опорно-рухового апарату, в першу чергу – для кісток. Лікують тут також хвороби серцево-судинної, нервової та дихальної системи, і гінекологічні захворювання. Лікарі стверджують, що ця вода сприяє навіть вирішенню проблеми безпліддя.
Після довгого екскурсійного дня так добре зануритися у теплу лікувальну воду і оновитися, поповнивши запаси енергії для нових пригод.

Екскурсія замком та містом Хуст
Столиця Карпатської України знаходиться на перехресті рік Ріки і Тиси. Над містом височать живописні руїни неприступного і нездоланного Хустського замку (ХІ-ХVІ ст.), який колись, належав родині графа Драга (Дракули).
Із замкової гори видно чарівні карпатські пейзажі та панораму міста, в якому можна прогулятися чеським кварталом та оглянути перлину закарпатського сакрального будівництва Єлизаветську церкву, зараз протестантський храм (XIІІ ст.).

Повернення до Львова орієнтовно о 23:30 год. 

 Проживання
 відбувається в затишних садибах сільського туризму Берегівського району з вигодами, номери: 2-х і 3-х місні. Поселення згідно Ваших побажань. Фото садиб можна побачити тут.

 

Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти, дегустацій:

 • участь у фестивалі «Срібний Татош»: дорослий – 150 грн., дитячий – 30 грн. 
 • термальний басейн «Жайворонок» у Берегово: загальний – 200 грн. (в т.ч. оренда шафки), пенсіонери за віком – 150 грн., діти від 120 до 150 см. – 100 грн., діти до 120 см. – безкоштовно;
 • Затисянський краєзнавчий музей:  загальний – 20 грн., пенсійний, студентський, учнівський – 10 грн.;
 • дегустація шести видів повидла і чотирьох видів ковбаси в Ботарі: загальний – 100 грн., учні – 80 грн.;
 • термальний басейн «Теплі води» у Велятино: загальний, студенти – 200 грн., пенсіонери від 60 років – 160 грн.діти зростом до 140см. – 100 грн., діти до 3-х років та учасники АТО – безкоштовно.

 

Харчування:

 • Сніданок у 1-й день – можна поснідати вдома або взяти з собою канапки, щоб перекусити під час стоянок.
 • Обід у 1-й день – відбувається в закладах громадського харчування на фестивалі «Срібний Татош» на власний смак і вибір туристів.
 • Вечеря у 1-й день – в садибах після поселення і складається з страв угорської національної кухні: бограч-гуляш, мадярські голубці, угорські солодощі, вино/палинка, компот. Вартість 75 грн.
 • Сніданок у 2-й день – в садибах, пропоноване меню: ковбаса, сир, лангош з джемом (схожі на оладки), масло, хліб, кава/чай. Вартість 55 грн.
 • Обід в 2-й день – відбувається у в ресторані м. Хуст. Пропоноване меню: солянка, відварна картопля з м’ясом по-венгерськи, хліб, чай. Вартість 95 грн.

 

Знижки для дітей:

 • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі - безкоштовно;
 • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 100 грн./особа.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру),
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів