Новий Рік на Бойківщині

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 07:30 год.) — Великий Любінь
кскурсія до палацу Бруницьких-Яблоновських) — Самбір (екскурсія містом) — Кульчиці (дегустація кави Юрія Франца Кульчицького) — Турка (обід) — Бориня (огляд карпатських панорам, дегустація сирів та хліба) — Розлуч (поселення, вечеря, ночівля).
2 день: Розлуч (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Ужгород (екскурсія містом та замком, вільний час на новорічній ярмарці) — Барвінок (2 години відпочинку в термальному комплексі «Золота Гора») — Розлуч (повернення в готель, вільний час, Новорічна забава).
3 день: Розлуч (сніданок о 11:00 год., вільний час для купання в чанах, катання на фірі, нартах, ґринджолах) — 
Львів (повернення орієнтовно о 21:30 год.).

Вартість туру

3960 грн.

Період туру

30.12.2017 - 01.01.2018

Тривалість туру

3 дні / 2 ночі

У вартість туру входить

  • проїзд автобусом туристичного класу,

  • ночівля в готелі (2 ночі),

  • Новорічна забава,

  • екскурсійний супровід по дорозі та на екскурсійних об’єктах,

  • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

  • харчування,

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

Найкраще святкування – завжди сплановане заздалегідь. Чи є у Вас вже плани, де святкувати Новий Рік? І чи не краще, коли хтось організує чудове свято для Вас, а Ви зможете розслабитись і насолодитися святковою програмою в повній мірі?
Якщо Вам набридли салат олів’є і безконечні феєрверки під вікнами, «Іронія долі» і завше ті самі обличчя тих самих зірок, які під невдалі жарти розпивають шампанське на камеру, то ми можемо запропонувати Вам значно кращу альтернативу: відсвяткувати Новий Рік на Бойківщині. Під час цієї поїздки Ви зможете поєднати приємне з корисним: дізнатися трохи про історію нашого краю і насолодитися краєвидами, послухати романтичні історії кохання і попросити заступництва св. Валентина у своїх любовних справах, побачити надзвичайно красиві містечка, насолодитися дегустацією кави і сиру, почастуватися стравами бойківської кухні, покататися на санах, лижах і навіть конях, а також розслабитися у чанах з гарячою мінеральною водою – таке приємне тепло в середині зими.
Ця насичена триденна програма – ідеальний варіант перетворити святкування Нового Року у калейдоскоп яскравих вражень, а також приємно здивувати своїх рідних і близьких, запропонувавши їм приєднатися до Вас у цій поїздці.

 

 План подорожі

 

Перший день


Виїзд зі Львова о 07:30 год.
Рушаємо в подорож. Залишаємо позаду сірі будні, щоб поринути у захопливий калейдоскоп яскравих вражень, цікавих історій та незабутніх краєвидів.

Приїзд в Великий Любінь
Наша перша зупинка – Любінь Великий, селище з давньою курортною славою. Місцеві сірководневі джерела відомі щонайменше з XVI ст., тож не дивно, що магнати і шляхтичі з околиць хотіли заволодіти цим ласим шматком.
Довгий час селище було великопанським маєтком. Про це свідчить і чудовий палац, у який ми завітаємо із екскурсією, а також старовинний парк, розбитий ще у XVII ст. Любінь неодноразово переходив від одних власників до інших – Вільчеки, Гуменецькі, Яблоновські, Бруницькі. Ніхто достеменно не знає, коли був споруджений палац. Останньою перебудовою він завдячує Костянтину Бруннеру – меткому підприємцю, що розбагатів на бориславській нафті і купив собі баронський титул, прийнявши католицизм і змінивши прізвище на Бруницький. Бруницький ще у середині ХІХ ст. почав розвивати місцевий курорт, який згодом у міжвоєнні роки приймав до 2000 пацієнтів. Останнім власником – до радянської націоналізації – був його син Адольф, який надав палацу необарокових рис.
Під час екскурсії ми послухаємо історії власників палацу. З них найцікавішою, безумовно, є історія кохання Софії Яблоновської і Олександра Фредро. Чим їхня історія була унікальною, і чому Софію Яблоновську називали «дружиною двох графів» - дізнаєтеся під час екскурсії.

Екскурсія м. Самбір
Наступна наша зупинка – місто Самбір. Це давнє місто, яке існувало ще за княжих часів і до сьогодні зберегло багато пам’яток, що створюють неповторну атмосферу європейського міста часів Ренесансу.
У Самборі нас чекає екскурсія, під час якої ми побачимо найважливіші пам’ятки: ратушу, побудова якої датується ще XVII ст., хоч і з численними перебудовами, костел 1568 р., монастир бернардинів XVII ст., інші сакральні споруди та ансамбль площі Ринок. Та мабуть найважливішою пам’яткою в Самборі є церква Різдва Пресвятої Богородиці (XVIII ст.), де зберігається чудотворна ікона і мощі св. Валентина. Так, саме того св. Валентина, який є покровителем всіх закоханих, і на честь якого існує свято 14 лютого. Тож можете попрохати у нього допомоги, якщо у Вас негаразди в особистому житті, або заступництва, якщо у Вас усе добре – щоб Ваше щастя ніколи не переривалося незгодами.
Був у Самборі також і замок, від якого залишилися лише руїни. З дочкою одного із власників замку пов’язана вельми цікава історія кохання. Свого часу Самбірським старостою був Єжи Мнішек. Саме він прийняв тут у себе майбутнього Лжедмитрія І і допоміг йому організувати похід на Москву. І саме тут Лжедмитрій зустрів його дочку Марину, і згодом зробив її московською царицею, хоч і ненадовго. Більше про цю неймовірну авантюру Ви дізнаєтеся під час екскурсії.

Дегустація кави в Кульчицях
Далі прямуємо до села Кульчиці. Це село – давня власність українського шляхетського роду Кульчицьких – дало нам аж трьох запорізьких гетьманів і легендарного оборонця Відня.
Із трьох гетьманів-уродженців Кульчиць найбільш видатним є Петро Сагайдачний, герой битви під Хотином проти турків. Під час екскурсії ми оглянемо музей, присвячений гетьману, і почуємо про його подвиги і непересічний життєвий шлях. Також ми завітаємо на каву до самого Юрія Кульчицького. Юрій Кульчицький відкрив одну із перших в Європі кав’ярень, отримавши від влади Відня в дарунок трофейні мішки з кавовими зернами. Дарунок був подякою за допомогу під час оборони Відня від турків 1683 року. Що саме він зробив, і як йому це вдалося – дізнаєтеся під час екскурсії. Варто лише згадати, що саме Кульчицький став згодом автором відомого рецепту кави по-віденськи – з цукром і вершками. В кав’ярні, присвяченій нашому героїчному землякові Ви зможете спробувати таку ж каву, якою Кульчицький свого часу частував віденців, започатковуючи таку важливу пізніше для Європи культуру кав’ярень.

Огляд карпатських панорам й дегустація сирів та хліба в Борині
Далі на нас чекає перше на шляху село Бойківщини - Бориня. Це село, розташоване у серці бойківських верховин, зачарує Вас краєвидами. Тут Ви зможете повною мірою зануритись у місцевий колорит, адже тут збереглося багато давніх бойківських дерев’яних хат.
Доповнить атмосферу дегустація сиру та хліба. Бориня здавна відома своїми сирами. Традиція сироваріння розвинулась тут за участі німецьких колоністів, що виготовляли продукцію високої якості і возили її на продаж до європейських столиць. Зараз традицію підхопила родина місцевих сироварів Комарницьких. Готують тут також хліб на заквасці за давніми рецептами, із житнього борошна грубого помолу, що має надзвичайно багатий смак. Перебуваючи тут, Ви зможете водночас насолодитися автентичною атмосферою бойківських традицій і задовольнити свого внутрішнього гурмана, продегустувавши сири і свіжоспечений хліб.

Поселення в готель в Розлучі
На ночівлю ми прибуваємо до села Розлуч. Тут у нас буде трохи вільного часу, тут ми також святкуватимемо Новий Рік і проведемо третій день нашої подорожі – адже тут є все, необхідне для хорошого відпочинку в Карпатах.

Другий день


Виїзд із готелю о 08:00 год.

Прокидаємося, снідаємо і починаємо другий день подорожі.


Екскурсія Ужгородом

Ужгород – невелике містечко, але історія його надзвичайно давня. Тут завжди були прикордонні землі, де стикалися між собою не лише православний світ із католицьким, але й католицький із протестантським, і не завжди мирно. Тож не дивно, що тут знаходиться одна із найдавніших фортець в Україні – Ужгородський замок.
Земляні укріплення тут існували ще у часи першої згадки про місто під 872 роком. А кам’яна фортеця стоїть на тисячолітньому фундаменті! Стіни фортеці зведені в XIV ст., коли місто перейшло у власність родини Другетів на багато століть. Вони ж спорудили і палац всередині замку – сувору будівлю з могутніми стінами, яка служила не лише житлом, а й останнім оборонним пунктом, фортецею у фортеці.
Спустившись від замку, ми потрапляємо на вузенькі вулички старого міста з неповторною атмосферою. Прогулявшись пішохідною Корзо і сусідніми вулицями, ми побачимо пам’ятки мультикультурності закарпатської столиці -  прекрасний греко-католицький храм у стилі необароко, римо-католицький костел XVIII ст., синагогу 1904 р. у мавританському стилі… Є тут і чеський квартал міжвоєнних років.
Варто також завітати у будівлю жупанату – крайової адміністрації угорських часів, де зараз художній музей. А у скансені можна побачити пам’ятки народної дерев’яної архітектури, зокрема унікальну лемківську церкву.

Відпочинок в термальних водах с. Барвінок

Запрошуємо Вас порелаксувати в термальних басейнах готелю-ранчо «Золота Гора». До Вашої уваги – один великий відкритий термальний басейн (t° +29°), маленький відкритий термальний басейн (t +39°), відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн ( t° + 26°) та джакузі (t° + 34°). Схожі води можна віднайти на курортах Котре (Франція), «ЕМС» (Німеччина) та Тепліце (Чехія). Цілюща, гаряча термальна вода прямує із самого серця землі, та потрапляє в термальні басейни «Золота Гора», щоб Ви могли насолодитися оздоровчими властивостями термальних вод Закарпаття.

Повернення в готель о 19:30 год., Новорічна забава
Не можна повною мірою відчути дух Карпат, не побачивши, як святкують місцеві мешканці. Тож в Розлучі відбудеться святкування Нового Року. Нас чекає весела бойківська забава з музиками, традиційними піснями і запальними танцями – і у Вас також буде нагода навчитися бойківських танців – з надзвичайно смачними бойківськими стравами і, звісно ж, гарною компанією. На забаві будуть також конкурси і призи, і весела святкова програма, що жодному не залишить можливості похнюплено сидіти за столом. Святкування Нового року в Карпатах – це незабутні враження. І наступного року Вам захочеться повернутися сюди знову!
Кажуть, що як зустрінеш Новий Рік, так його і проживеш. Тож зустріньмо Новий Рік у мальовничих Карпатах серед привітних і гостинних людей, щоб провести його не менш захопливо і щасливо.

Третій день


Вільний час в Розлучі
Третій день нашої подорожі проведемо в Розлучі - адже тут є все, необхідне для хорошого відпочинку в Карпатах.
Саме село відоме з XVI ст. У ХІХ-ХХ ст. тут був курорт, який користувався популярністю на рівні із Трускавцем – адже тут кілька джерел мінеральної води, за складом дуже близької до «Нафтусі» і «Боржомі». Ця вода дуже корисна для тих, у кого проблеми зі шлунком чи кишківником. Та курорт не лише мінеральний, а також гірськолижний. За радянських часів це місце дещо занепало, та зараз відроджується діяльність гірськолижних трас. Над селом височіє гора Розлуч (932 м над рівнем моря). На неї можна піднятися підйомником, щоб покататись на лижах або просто помилуватися краєвидом – як Вам заманеться. Можна тут також покататися на санах або на конях. В Розлучі також є можливість покупатися в чанах з підігрітою мінеральною водою, що дуже корисно для здоров’я і гарно знімає стрес від метушні міського життя.
Є в Розлучі і на що подивитися – традиційна бойківська дерев’яна церква і значно менш типова для наших країв пам’ятка – дерев’яний костел, який почали будувати як протестантську кірху німці-шваби, що проживали у селі. 

Повернення до Львова орієнтовно о 21:30 год. 

* вказані години можуть коливатися на 20-30 хвилин в ту чи іншу сторони в залежності від погоди та стану доріг.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
 телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів