Перлини Волині

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Берестечко (огляд Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестейської битви») — Дубно (екскурсія замком та містом, обід) — Тараканів (огляд форту) — Клевань (прогулянка тунелем кохання) — Луцьк (поселення в готель орієнтовно о 20:00 год.).

2 день: Луцьк (сніданок, виїзд з готелю о 08:00 год., екскурсія замком Любарта, містом та музеями) — Колодяжне (огляд Літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки та обід) — Володимир-Волинський (екскурсія містом) — Зимне (огляд монастиря) — Львів (приїзд орієнтовно о 22:30 год.).

Вартість туру

895 грн.

Період туру

28.09.2019 - 29.09.2019

Тривалість туру

2 дні / 1 ніч

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • проживання в готелі (1 ніч), 

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

План подорожі

Перший день

 
Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Розпочинаємо подорож. Попереду нас чекають цікаві історії, незабутні краєвиди і мистецькі пам’ятки. Наш автобус виїжджає зі Львова у напрямку до незабутніх вражень.

Огляд заповідника «Поле Берестейської битви»
Під час нашої екскурсії, що охопить кілька могутніх фортець Волині, не можемо оминути і Національний заповідник «Поле Берестецької битви» біля Берестечка.
Берестецька битва – одна із визначальних битв війни під проводом Богдана Хмельницького, що навіть попри поразку зупинила наступ поляків та спонукала їх до переговорів. Вперше місце загибелі мужніх козаків нагадало про себе у 1908 році, коли місцевий селянин, обробляючи поле, знайшов тут 32 мушкети та 16 козацьких шабель. Вже з 1910 року тут будується Георгіївська церква на вшанування загиблих – збудована з використанням елементів козацького бароко, церква є унікальною. У ній три яруси, фактично, три церкви. Згодом сюди перевезли також дерев’яну церкву XVII ст., в якій Богдан Хмельницький молився перед битвою. Між двома церквами – підземний хід з похованнями козаків.
У 1965 р. у колишньому монастирі відкрили музей «Козацькі могили», де зберігаються речі, знайдені під час розкопок, а також розповідається історія Берестецької битви. Сама ж територія, де відбувалась битва, була проголошена заповідником у 1991 році. Ця земля дотепер зберігає пам’ять про давні події.
Територія заповідника – це наче зупинена в часі історія. Перебуваючи тут, можна зануритись у події минулого і віддати шану мужнім воїнам, що боролися за незалежність української держави впродовж віків.  

Екскурсія Дубенським замком
Під час подорожі ми відвідаємо одну із наймогутніших фортець України – замок у місті Дубно на березі річки Іква. Ця земля довгий час належала князям Острозьким, яких називали тоді господарями Волині. Саме їх династія почала розбудовувати фортифікації на місці давньоруського городища, спочатку дерев’яні, пізніше – кам’яні.
Фортеця була справді неприступною – за всю історію замок в Дубно жодного разу не здобули вороги! Не вдалося це ні татарам, ні російським військам Шеремєтьєва, ні навіть козакам Кривоноса, які зруйнували чимало фортець на своєму шляху. Пізніше, у XVIII ст. більшість замків перебудовують у палаци. Не обійшла ця доля і замок у Дубно, де спорудили для себе палац князі Любомирські. Тут відбувалися знамениті «контракти», куди кожного року з’їжджалося людей в кілька разів більше, ніж було населення у містечку.
Замок у Дубно надихав багатьох видатних письменників. Бували тут і Григорій Сковорода, і Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та багато інших. Та увіковічити фортецю вдалось автору, який ніколи тут не бував: саме Дубенський замок є героєм фінальних подій роману Гоголя «Тарас Бульба». Не оминули замок і власні, місцеві легенди, зокрема розповідь про племінницю князя Острозького Беату, що в день свого весілля поцілила з гармати в намет татарського хана, який прийшов здобувати фортецю. Її ім’я носить одна із веж замку.
Під час подорожі на Волинь безумовно необхідно відвідати цю легендарну твердиню.

Огляд Тараканівського форту
Ще один пункт нашої подорожі – Тараканівський форт. Могутній оборонний комплекс кінця ХІХ ст., споруджений для захисту кордонів Російської імперії, вражає навіть у нинішньому, порослому «джунглями», стані.
Тараканівський форт – цікавий приклад оборонних споруд в епоху, коли традиційні укріплення вже втратили своє значення. Форт був споруджений у 1890 році за останнім словом техніки – із використанням таких новинок, як бетон або герметичні чавунні двері. Величезний комплекс був прихований рукотворним пагорбом. Всередині безліч таємних ходів і лазів! В форті передбачалося повне забезпеченням необхідним на випадок оборони – були тут і лазня, і хлібопекарня, і пральня. Був тут і традиційний гарнізонний храм. Та використати споруду за призначенням під час Першої світової так і не вдалося. Врешті найбільшої шкоди фортеці нанесли самі ж російські війська, коли поверталися на ці позиції під час Брусиловського прориву.
Були потім плани переобладнати форт під більш мирні цілі, та вони так і не були реалізовані, тож велетень огорнувся ще більш таємничим ореолом, зарісши деревами, і тепер манить туристів своїми загадковими лабіринтами.

Прогулянка Тунелем кохання в Клевані
Між двома маловідомими селищами Рівненської області – Клевань та Оржів – заховалося справжнє чудо природи. Це знаменитий «Тунель кохання»: 4 км колії, прихованої у тунелі, утвореному деревами.
З тунелем пов’язано безліч романтичних легенд, що і не дивно, адже враження таке, ніби опиняєшся в казці. Краса тунелю відома далеко за межами України – японський режисер Акійоші Імадзакі навіть зняв тут повнометражну романтичну драму «Клевань: Тунель кохання». Ми даємо Вам можливість побачити цей шедевр, створений самою природою, на власні очі і загадати бажання. Кажуть, якщо загадати тут бажання про щасливе кохання, воно обов’язково збудеться.
Саме ж містечко Клевань має кілька цікавих пам’яток, в тому числі руїни замку, що також додають романтичних шарму нашій подорожі.

Поселення в готель міста Луцьк

Другий день


Виїзд з готелю о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, виселяємось з готелю і розпочинаємо другий день подорожі.

Екскурсія містом Луцьк
Прямуємо до Луцька. Найважливішою пам’яткою столиці Волині є давня фортеця – замок Любарта. Називають його так за ім’ям литовського князя Дмитра Любарта Гедиміновича, який і почав тут спорудження кам’яної фортеці у XIV ст. Замок перебудовувався тривалий час, і будівництво завершилось лише у XVI ст., коли В’їзна вежа замку, нинішня візитівка міста, отримала своє зубчасте завершення. Бачили ці стіни і один із перших європейських «самітів» - у 1429 році тут зібралися правителі зі всієї Європи, а також московський князь і навіть візантійський імператор. Обговорювали об’єднання православної та католицької церков та формування коаліції проти Османської імперії. Зараз замок – один із найкраще збережених в Україні. Крім самих мурів тут можна оглянути кілька музеїв, особливо цікавим є музей дзвонів.
Окрім Верхнього замку був ще і Нижній, або Окольний замок. Зараз від нього збереглась одна вежа і фрагмент муру. Було тут завжди і багато храмів. Найбільше уваги привертає колишній костел св. Петра і Павла отців єзуїтів. Поряд із ним – дім, що належав колись родині Лесі Українки. Є тут і пам’ятник письменниці. Також в місті є кілька музеїв, дві старі православні церкви, кілька будівель колишніх католицьких костелів та монастирів. Цікавими пам’ятками багатокультурності міста є лютеранська кірха і оборонна синагога, яку іноді називають «маленьким замком».
Зараз Луцьк – тихе містечко над річкою Стир. Але могутні стіни фортеці як казкові велети вивищуються над містом і нагадують нам про героїчні минулі епохи.

Огляд Літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки
Леся Українка – одна із найважливіших постатей в історії української культури. Життя великої письменниці тісно пов’язане з Волинським краєм, тому під час подорожі ми обов’язково завітаємо у Літературно-меморіальний музей-садибу Лесі Українки в селі Колодяжному.
Тут, у маєтку в Колодяжному, пройшли роки дитинства і юності письменниці, саме тут вона написала свої перші вірші. Де б Лариса Косач не жила впродовж пізніших років, вона завжди лише Колодяжне вважала своїм справжнім домом. Проживання в невеликому селі вплинуло на творчість письменниці – завдяки спілкуванню з селянами, спостереженню за народними звичаями Леся назбирала величезний матеріал з народного фольклору.
Садиба-музей складається із трьох будівель. Всі вони відновлені у 1949 році, бо Друга світова війна не пошкодувала родинного маєтку письменниці. «Сірий» будинок був батьківським, тут представлений побут та історія родини Косачів. «Білий» дерев’яний будиночок часто називають «Лесиним будиночком». Тут відтворено інтер’єри, які існували за життя письменниці – рожева спальня, блакитна вітальня, багато особистих речей. У окремому будинку – літературний музей, присвячений творчості Лесі Українки. Будиночки оточені прекрасним лісопарком, що також слугував для письменниці джерелом натхнення. Відвідавши музей, можна наче повернутися в часі і відчути атмосферу дому, де зростала Леся Українка і де вона почала свій літературний шлях.

Екскурсія містом Володимир-Волинський
Вирушаємо до Володимира-Волинського – одного із найстаріших міст України. Перша письмова згадка про місто датується 988 роком, коли князь Володимир подарував його своєму сину Всеволоду, проте відомо, що місто існувало тут і в давніші часи під назвою Ладомир.
Місто довгий час процвітало і було столицею Волинського князівства. Тут збереглося дві пам’ятки даньоруських часів. Перша з них – собор Успіння Пресвятої Богородиці, збудований за наказом князя Мстислава Ізяславича. Це – єдина на Волині церква, споруджена в часи до монгольської навали. Тут були поховані волинські князі, волинські єпископи та знатні люди. Ще одною церквою княжих часів є напрочуд оригінальна Василіанська ротонда. Легенда пов’язує спорудження церкви з князем Володимиром, який прийняв у хрещенні ім’я Василь. І хоча саму церкву датують зламом ХІІІ-XIV ст., поряд справді знайшли фундаменти давнішого храму. Також збереглися фрагменти оборонних валів та мурів.
Є тут і інші святині, варті уваги: церква святого Миколая, споруджена як каплиця на честь св. Мученика Йосафата Кунцевича – одного із перших греко-католицьких священиків, що у XVII ст. загинув за віру. Храм знаходиться на землях, де колись був його батьківський дім. Є і католицькі шедеври пізнього бароко – храм св. Йоакима і Анни та колишній єзуїтський костел св. Серця Ісусового, а також келії домініканського монастиря, що датуються XV ст. Про культурне різноманіття свідчить лютеранська кірха поч. ХХ ст., збудована німецькими діаспорянами.
Володимир-Волинський – одне з найбагатших на пам’ятки міст на Волині, із давньою історією. Перебуваючи в цьому краї, його обов’язково варто відвідати.

Огляд монастиря в с. Зимне
Поряд із княжим Володимиром, в селі Зимне, знаходиться одна із найдавніших пам’яток українського православ’я. Зимненський монастир, за переказами, виник у 1001 р., коли князь Володимир спорудив тут дві дерев’яні церкви – Успіння Пресвятої Богородиці на горі, а попід горою – церкву св. Трійці, а також княжий терем. Перша згадка про монастир датується ХІ ст.: розповідається, що тут зупинився в дорозі із Константинополя до Києва, помер і був похований преподобний Варлаам, один із перших ігуменів Києво-Печерської лаври. Можливо, з тих часів тут існує печерний монастир під горою, в якому у кін. ХІХ ст. споруджено невелику підземну церкву на честь св. Варлаама.
Нинішні будівлі датуються XV ст., коли на кошти князя Чарторийського тут споруджено кам’яні церкви, а також оборонні мури, що нагадують радше замок, аніж укріплений монастир. Проте до сьогодні на території монастиря стоїть невелика кам’яна будівля, іменована в народі «княжим теремом». Також тут зберігається чудотворна ікона Зимненської Богородиці, що за переказами була привезена із Візантії принцесою Анною, нареченою князя Володимира.
Хоча будівлі і зазнали значних перебудов у кінці ХІХ ст., Зимненський монастир – одна із найвизначніших релігійних пам’яток Волинської землі. А неподалік від монастиря знаходиться Зимненське городище – найстаріше слов’янське городище на теренах України, що датується VI-VII ст.

Повернення до Львова орієнтовно о 22:30 год. 


Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти:

 • Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестейської битви»: загальний – 30 грн., студентський, учнівський – 15 грн.;
 • Дубненський замок: загальний – 10 грн., студентський, учнівський – 6 грн.;
 • Тараканівський форт: загальний, пенсійний, учнівський – 20 грн.;
 • Тунель кохання:  загальний, пенсійний – 5 грн., діти віком до 12 років - безкоштовно;
 • Луцький замок: загальний, пенсійний – 30 грн., студентський, учнівський – 20 грн.;
 • Музей волинської ікони: загальний, пенсійний – 40 грн., студентський, учнівський – 20 грн.;
 • Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки: загальний, пенсійний – 60 грн., студентський, учнівський – 30 грн.;
 • Монастир у Зимне: загальний, пенсійний – 10 грн., студентський, учнівський – 5 грн.

 

Проживання: готель «Кедем» у м. Луцьк, комфортні 2-, 3-місні номери зі зручностями у номері.

 

Харчування:

 • Обід у 1-й день – відбувається в ресторані «Візит» с. Панталія. Меню: салат зі свіжої капусти, борщ, картопля з відбивною, хліб, компот. Вартість 75 грн.
 • Вечеря у 1-й день – відбувається в кафе «Кармен» м. Клевань. Пропоноване меню: салат «Овочевий», рис із рибою під сиром, млинці солодкі, хліб, чай. Вартість 70 грн.
 • Сніданок у 2-й день – відбувається в ресторані готелю «Кедем» м. Луцьк. Пропоноване меню: бутерброд з шинкою, бутерброд з сиром, млинець солодкий, чай. Вартість 65 грн.
 • Обід у 2-й день – відбуватиметься в кафе «Шелтер» с. Колодяжне. Пропоноване меню: салат «Овочевий», зупа з фрикадельками, гречка із курячою відбивною, хліб, узвар. Вартість 75 грн.

 

Знижки для дітей:

 • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
 • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 100 грн./особа.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів