Польсько-словацький вояж: рідне і красиве

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 04:00 год.) — Краковець-Korczowa (перетин кордону) — Młyny «Млини» (могила Мих. Вербицького) Chotyniec «Хотинець» (огляд церкви) — Przemyśl «Перемишль» (екскурсія містом і обід) — Krasiczyn «Красічин» (огляд замку і парку) — Posada Rybotycka «Посада Риботицька» (огляд церкви) — Sanok «Сянік» (прогулянка центром міста) — Tylawa «Тилява» (поселення, вечеря).
2 день: Tylawa «Тилява» (сніданок, виїзд о 08:00 год.) — Bodružal «Бодруджаль» (огляд церкви) — Medzilaborce «Меджилабірці» (музей сучасного мистецтва Е.Воргола) — Svidník «Свидник» (огляд Музею українсько-руської культури і обід) — Bardejov «Бардіїв» (прогулянка історичним центром) — Prešov «Пряшів» (прогулянка історичним центром) — Prešov «Пряшів» / Košice «Кошиці» (поселення, вечеря).
3 день: Košice «Кошице» (сніданок і прогулянка містом) — Kaluža «Калужа» (купання в термальних басейнах Thermal ŠIRAVA SPA RESORT і обід) — Orechová «Орехова» (дегустація вин) — Vyšné Nemecké «Вишнє Німецьке» (перетин кордону)Львів (повернення орієнтовно о 03:00-07:30 год.).

Вартість туру

2695 грн.

Період туру

12.10.2019 - 14.10.2019

Тривалість туру

3 дні / 2 ночі

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • проживання (2 ночі),

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

План подорожі

Перший день

 
Виїзд зі Львова о 04:00 год.

Перетин кордону Краковець-Korczowa

Приїзд Młyny «Млини»

Тут невеликому надсянському селі за чотири кілометри від українського кордону, знаходиться могила видатного українського композитора, громадського діяча, автора музики нашого державного гімну о. Михайла Вербицького, який був священником у місцевій церкві св. Покрови (1733р.) в період 1856-1870 роки. Вдячні нащадки збудували над могилою Меморіал із альтанкою-каплицею, до яких приїжджають вклонитися та заспівати «Ще не вмерла Україна» українці з цілого світу.

Огляд церкви в Chotyniec «Хотинець»

Село на Закерзонні, де до операції «Вісла» проживало 2079 українців (98%), на згадку про них до наших днів дійшла церква Різдва Пресвятої Богородиці (1615р.), яка занесена в Список об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Споруда є гарним зразком українського дерев’яного сакрального будівництва і однією із небагатьох діючих греко-католицьких церков на території Польщі. 

Екскурсія містом Przemyśl «Перемишль»
Одне з найстаріших міст Галичини, столиця удільного руського князівства, до Другої світової війни було важливим центом українського культурного і церковного життя. У місті можна оглянути ренесансний замок Казимира (ХІ ст., 1340р.) із фундаментами церкви Івана Хрестителя (ХІІІ ст.), симпатичні кам’яниці на пл. Ринок, готично-барокову Латинську катедру (1460р.), бароковий костел св. Марії Магдалини (1754р.), костел Св. Терези (1630р.), який у минулому був Собором св. Івана Хрестителя УГКЦ (т.з. “стара катедра”).
Для українців важливими є відвідини колишнього костелу єзуїтів, а зараз Катедрального собору Святого Івана Хрестителя УГКЦ (1626р.), Українського “Народного дому” (1904р.), барокову годинникову вежу, яка мала служити дзвіницею так і не збудованого катедрального храму УГКЦ, цікавою є також будівля греко-католицької Вищої духовної семінарії (1912р.), збудована за проектом Івана Левинського.
Історію цього красивого міста над Сяном спільно творили польський та український народи і воно заслуговує, щоб його відвідували українці та захоплювалися ним. 

Огляд замку і парку в Krasiczyn «Красічин»
Неподалік від Перемишля серед чудового парку з екзотичними рослинами розташоване одне із найкрасивіших місць у Польщі – замок Красицьких (1580-1631рр.). По кутах ренесансно-барокової фортеці знаходяться чотири вишукані вежі: Божа, Папська, Королівська, Шляхецька, а замкові музи прикрашає чудовий декор у стилі сграффіто. Багато королів і знаних осіб мали за честь відвідувати цю неймовірну красу, запрошуємо і Вас.

Огляд церкви в Posada Rybotycka «Посада Риботицька»
У цьому надсянському селі знаходиться мурована церква Святого Онуфрія (1367р.), яка є найстарішою збереженою церквою в Польщі. Колись на цьому місці був православний монастир Св. Онуфрія, від нього залишилася лише оборонна церква зі стрільницями на невисокому пагорбі.
Увага! Відвідування церкви відбувається у випадку швидкого (2-4 години) проходження українсько-польського кордону. 

Прогулянка центром міста Sanok «Сянік»
Гарне місто над Сяном, до якого в давні часи сходилися українці зі всіх околись, також має чим зацікавити гостей. Варто оглянути костел Преображення Господнього (XVII-ХІХ ст.) монастиря францисканців, сецесійну забудову площі Ринок, православну церкву Собор Святої Софії (1784р.) та ренесансно-класицистичний королівський замок (1523р.) над урвищем. 

Поселення і вечеря в Tylawa «Тилява»

Другий день

 
Виїзд з готелю
Прокидаємося, снідаємо, і починаємо другий день подорожі.

Огляд церкви в Bodružal «Бодруджаль»
У цьому русинському селі на пагорбі серед села підноситься найдавніша дерев’яна споруда Словаччини – лемківська греко-католицька церква Святого Миколая (1658р.), яка занесена в Список об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. 

Екскурсія музеєм сучасного мистецтва Е.Воргола в Medzilaborce «Меджилабірці»
Неподалік від цього містечка у лемківському селі Микова народилися батьки всесвітньовідомої культової особистості, одного із засновників поп-арту Енді Воргола (Андрія Варголи), який був русином-українцем. У Лаборцях діє Музей сучасного мистецтва ім. Е.Воргола, в якому є декілька його оригінальних картин, сорочка в якій його хрестили у греко-католицькій церкві, шкіряна куртка та улюблені окуляри Енді. Воргол за життя став легендою, входить в 10 найдорожчих художників світу та заслуговує, щоб приїхати і ознайомитися з місцями, з якого походить його рід. 

Огляд Музею українсько-руської культури в Svidník «Свидник»
Довкола карпатського містечка розташовані кількадесят українсько-руських сіл, а в самому місті знаходиться один із найкращих музеїв української культури за межами сучасної України – Музей українсько-руської культури у Свиднику. Надзвичайно цікавою є культурно-історична експозиція, де показані одяг, ремесла, народне мистецтво українців Словаччини. Етнографічна експозиція під відкритим небом (скансен) розташована в дуже мальовничому місці, на площі 11 гектарів зібрані майже 50 пам’яток народного будівництва, окрасою яких є дерев’яна греко-католицька церква св. Параскеви (1766р.) лемківського типу із села Нова Полянка. 

Прогулянка історичним центром Bardejov «Бардіїв»
Казкове і компактне місто оточене Низькими Бескидами, за свою архітектуру було занесено в Список об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Коли оглядаєш його, то здається, що час зупинився у XV столітті, на яке припав його розквіт. Історичний центр оточений міськими мурами, його центром є площа Ринок, на якій красуються базиліка святого Егідія (1464р.) та ратуша (1505р.), в якій поєднана пізньогодична форма із ранньоренесансними компонентами. 

Прогулянка історичним центром Prešov «Пряшів»
Хоча Пряшів не є на українській етнографічній території, але за свою історію неодноразово ставав її адміністративним, освітнім та культурним центром. В місті окрім чудових кам’яниць на Головній вулиці, можна оглянути один із найстаріших та найгарніших храмів Словаччини – готичний костел св. Миколая (1347р.), цікавими для українців є також греко-католицький собор св. Іоана Хрестителя (ХІV ст.), православна церква св. Олександра Невського (1946р.) та театр Олександра Духновича.

Поселення і вечеря в Košice «Кошиці»

Третій день


Виїзд з готелю і прогулянка містом Košice «Кошиці»
Друге за величиною місто Словаччини, одне із найгарніших міст Європи, окрасою якого є головна і найвизначніша споруда міста готичний Собор св. Єлизавети (1380р.) – це найбільший храм Словаччини, в якому поховані Ілона Зріні та Ференц Ракоці ІІ. Викликають захоплення також Кошицький державний театр (1899р.), храм св. Михайла (ХIV ст.), вежа Урбана, палац Андраша, палац Чакі-Дежофі. Місто варте Вашої уваги, не дарма центральну історичну частину міста було занесено в Список об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. 

Купання в термальних басейнах Thermal ŠIRAVA SPA RESORT в Kaluža «Калужа»
Один із найпопулярніших словацьких курортів Земплінська Ширава, яку ще називають Словацьким морем, утворилася в результаті створення водосховища на річці Лаборець біля підніжжя мальовничих вулканічних Вигорлатських гір. Саме тут знаходиться сучасний термальний комплекс “Thermal ŠIRAVA SPA RESORT ****”, в якому гаряча вода піднімається із геотермальної свердловини глибиною 940 метрів. У комплексі є 4 криті басейни і 4 відкриті басейни із водними і масажними струменями. Купанні в термальних басейнах звільняє від напруги та стресу, активізує кровообіг, та покращує настрій. 

Дегустація вин в Orechová «Орехова»
Територія східної Словаччини чудово підходить для вирощування винограду через свій достатньо теплий клімат та вулканічні породи Вигорлатських гір, які надають вину чудовий смак та неперевершений букет. Запрошуємо на дегустацію в “Pivnica Orechová”, яка з 1994 року на площі 54 гектари вирощує європейські сорти винограду та виробляє чудові білі та червоні вина. Під час дегустації можна буде оглянути винний підвал на глибині 6-12 метрів із двома підземними коридорами і фірмовим винним архівом.

Перетин кордонуVyšné Nemecké «Вишнє Німецьке»

Повернення до Львова орієнтовно о 03:00-07:30 год. Технічна інформація щодо туру в Польщу-Словаччину:

 • Для подорожі треба мати біометричний паспорт або паспорт із діючою шенгенською візою і чистим місцем для штампів і печаток. Для дітей треба мати окремий закордонний паспорт.
 • Просимо туристів, що мають власну страхівку на термін поїздки повідомляти, щоб ми не робили подвійне страхування.
 • Для отримання знижок у туристичних об’єктах студентам слід мати студентське посвідчення міжнародного зразка.
 • Для проходження кордону треба мати від 300 польських злотих з особи для перебування на території Польщі до 3-х днів.
 • Під час планування туру закладено в середньому 4 години для проходження українсько-польського кордону. Якщо кордон перейдеться швидше, то в програмі можливі бонуси, якщо довше, то буде скорочено час перебування у Сяноку і не буде відвідуватися церква у Посаді Риботицькій.

 Проживання:

1-ша ніч: відбувається у готелях та агро-садибах біля міста Dukla “Дукля”(Польща), номери 2-3-х місні з вигодами.
2-га ніч: відбувається готелях міст Prešov “Пряшів” / Košice “Кошиці” (Словаччина), номери 2-3-х місні з вигодами. 

 

Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти, дегустацій:

 • замок у Перемишлі: загальний – 8 Zl, учні – 5 Zl;
 • замок у Красічині: загальний – 4 Zl, учні, студенти, пенсіонери – 2 Zl;
 • музей сучасного мистецтва ім. Е.Воргола: загальний - 4 Євро, діти, студенти, пенсіонери – 2 Євро;
 • культурно-історична експозиція музею української культури у Свиднику: загальний – 3 Євро, учні, студенти, пенсіонери – 1,5 Євро;
 • скансен у Свиднику: загальний – 3 Євро, учні, студенти, пенсіонери – 1,5 Євро;
 • термальні басейни “Thermal ŠIRAVA” у Калужа (3 години): загальний – 15 Євро, студенти, пенсіонери – 12 Євро, діти до 12 років – 7 Євро;
 • дегустація вин у “Pivnica Orechová” (6 видів вин): загальний – 9 Євро. 

 

Харчування:

 • Сніданок у 1-й день – можна взяти з собою канапки, щоб перекусити під час стоянки автобуса на українсько-польському кордоні.
 • Обіди в 1-й день – у закладах громадського харчування Перемишля на власний смак і вибір.
 • Вечеря у 1-й день – у готелі у селі Tylawa. Вартість – 14 Zl.
 • Сніданок у 2-й день – у готелі селі Tylawa. Вартість – 13 Zl.
 • Обід у 2-й день – у закладах громадського харчування Свидника. Вартість – 5 Євро.
 • Вечеря у 2-й день – у готелі м. Кошиці. Вартість – 5 Євро.
 • Сніданок у 3-й день – у готелі у м. Пряшів. Вартість – 4 Євро.
 • Обід у 3-й день – у закладах громадського харчування Михайлівців. Вартість – 5 Євро.
 • Вечеря у 3-й день – можна купити продукти у супермаркетах Польщі або Словаччини, щоб перекусити під час стоянки автобуса на словацько-українському кордоні.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів