Скелі «Тустань» та водоспад Кам'янка

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 09:00 год.) — Урич (огляд музею і наскельної фортеці) — Кам’янка (огляд водоспаду та Мертвого озера) — Львів (приїзд орієнтовно о 19:00 год.).
Тур відбувається ЩОДНЯ

Вартість туру

400 грн.

Період туру

28.09.2019

Тривалість туру

1 день

У вартість туру входить

  • проїзд автобусом туристичного класу;

  • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах.

Додатково оплачується

  • харчування,

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

Виїзди на даний тур заплановано ЩОДНЯ.


План подорожі

 
Виїзд зі Львова о 09:00 год.
Тривоги і стреси щоденного життя в місті виснажують. Як добре іноді від них втекти і податися на природу – подихати свіжим повітрям Карпатських гір, погуляти віковічними лісами і повернутися до коріння своїх предків! Отож ми вирушаємо в Карпати, щоб відпочити і насолодитися природою.

Огляд музею і наскельної фортеці Тустань
Їдемо до місця, овіяного легендами. У Карпатах, неподалік від Борислава і Східниці, в звичайнісінькому селі Урич стримлять могутні скелі, на яких колись була давньоруська фортеця Тустань.
Фортеця тут існувала ще від ІХ ст., і занепала остаточно у XVI ст. Спочатку цей град належав до держави білих хорватів, згодом був приєднаний до Київської Русі. Не дивно, що фортеця виникла в цьому місці: з одного боку, тут проходить важливий шлях від місць видобутку солі, з іншого боку, поруч Верецький перевал, який був колись кордоном між Руськими князівствами і Угорщиною, а згодом між Угорщиною і Польщею. Тому тут виник митний пункт. І, звісно ж, годі шукати для фортеці більш вигідного розташування, ніж стрімкі неприступні скелі.
Попри те, що дерев’яні конструкції не збереглися, Тустань є унікальною пам'яткою саме завдяки можливості реконструювати давню дерев’яну забудову. Детальною реконструкцією ми завдячуємо археологу Михайлу Рожку. А його наступники перенесли ці напрацювання у тривимірну модель, і сьогодні кожен бажаючий може просто завантажити мобільний додаток, навести камеру телефона на скелі і побачити, як фортеця виглядала у середньовіччі.
Та не всі таємниці Тустані дослідники змогли розшифрувати. Наприклад, на скелях зустрічаються також петрогліфи – зображення, вирізьблені в камені. Дотепер немає відповіді, хто їх зробив, і що вони означають. Також, окрім головної фортеці на сусідніх скелях були невеликі сторожові вежі. Так що Тустань чекає на Вас, щоб розкрити свої таємниці.

Огляд водоспаду Кам’янка та Мертвого Озера
Сьогодні ми відвідаємо одну з «родзинок» Національного природного парку Сколівські Бескиди – водоспад на річці Кам’янка. Кам’янка – невелика, але навесні надзвичайно бурхлива гірська річка, що тече серед кам’янистих берегів, вкритих віковими первозданними лісами. В проломі скелі річка спадає стрімким потоком з висоти до 7 м, щоб розбитися об кам’яні брили внизу. Це місце, де можна пізнати водночас  силу стихії та величний спокій карпатської природи, приваблює туристів у будь-яку пору року.
Неподалік від водоспаду є джерело з мінеральною водою, схожою по складу на «Нафтусю». А трохи далі можна натрапити на дещо моторошне, але по-своєму прекрасне місце – мертве озеро, яке ще називають Журавлиним. Вода тут наповнена сірководнем, тому в ній не водиться риба. Лише мовчазні смереки здіймаються над непорушним плесом.

Повернення до Львова орієнтовно о 19:00 год. Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти:

  • вхід на територію наскельної фортеці «Тустань» та музей «історія Тустані»: загальний – 52 грн., студенти, школярі, пенсіонери – 26 грн.;
  • водоспад Кам’янка Національного парку «Сколівські Бескиди»: загальний – 10 грн., діти віком до 14 років – 5 грн., діти віком до 7 років – безкоштовно.

 

Харчування: місцеві страви в кафе на території комплексу — від 50-60 грн.

 

Знижки для дітей:

  • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі - безкоштовно;
  • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 50 грн./особа.

 

Взяти зі собою: зручне взуття на низькій підошві, головний убір залежно від пори року, дощовик або парасольку, пляшку для води з джерела.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів