995 грн.
30.04.2019 - 01.05.2019
2 дні / 1 ніч
проїзд автобусом туристичного класу,
ночівля в садибах зеленого туризму (1 ніч),
екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах,
страхування на час подорожі.
харчування,
вхідні квитки в туристичні об’єкти.
Виїзд зі Львова о 09:00 год.
Зраненька виїжджаємо в дорогу. Попереду нас чекають мальовничі Карпати, таємничі закарпатські замки і привітні містечка, дегустація традиційної закарпатської кухні і купання в термальних джерелах. Тож готуймося до яскравої та насиченої поїздки!
Екскурсія замком в Чинадійово
Містечку Чинадієво пощастило мати аж два замки. Відомішим є палац графів Шенборнів, але в самому містечку знаходиться значно давніша фортеця, яку ми також сьогодні відвідаємо. Зовні непримітний кремезний двоповерховий будинок приховує давню і бурхливу історію.
Споруджена фортеця бароном Перені у XIV ст. Пізніше замок неодноразово перебудовувався. Як і саме містечко до 1944 р., замок насить назву Сент-Міклош – Святий Миколай. Його доля нерозривно пов’язана з героями визвольної боротьби Угорщини проти імперії Габсбургів. Кажуть, саме тут легендарна Ілона Зріні, мужня оборонниця Мукачівського замку, вперше зустріла і покохала графа Імре Текелі, молодшого від неї на 13 років. Тут вони таємно зустрічалися до шлюбу, і тут їх кохання переплелося з любов’ю до батьківщини і плануванням повстання. Пізніше син Ілони Зріні Ференц ІІ Ракоці продовжив справу матері, зробивши із замку важливий форпост угорських повстанців-куруців.
Нинішня доля замку не менш романтична – його орендував і відродив з руїн художник Йосип Бартош. На сьогодні він збирає кошти для повного відновлення замку, тож наш візит буде не лише розвагою, а й невеликим вкладом у майбутнє пам’ятки.
Відпочинок в термальних водах «Косино»
Вдосталь послухавшись легенд і цікавих історій, можна дозволити собі розслабитись і заодно покращити здоров’я. Після втомливої подорожі на Вас чекають термальні басейни в Косино.
Через Закарпаття проходить шлейф термальних вод, який охоплює всю Центрально-Східну Європу. В Косино до ваших послуг термальні води з гейзера глибиною 1190 м. Склад води вражає багатством мікроелементів: залізо, кальцій, калій, натрій, цинк, хлор, селен, хром, мідь, ванадій, магній… Купання в косинських термальних джерелах корисне при захворюваннях опорно-рухового апарату, серцево-судинної, периферійної нервової системи та інших.
На території комплексу на Вас чекають кілька басейнів з термальними водами різної температури, басейни з ароматом вина, кави, пива та палинки, гідромасаж, контрастні ванни, а також сауни з ароматерапією. У комплексі працюють аніматори, які розважать Ваших дітей, поки Ви насолоджуєтеся лікувальними купаннями.
Дегустація вин
Хіба ж можна приїхати на Закарпаття і не спробувати місцевих вин? Виноробством закарпатці займалися здавна. Переконатися в цьому можна, відвідавши старовинні погреби з історією, яка налічує не одне століття. Тут досі існують цілі династії, які виробляють вино впродовж багатьох поколінь!
Існує легенда, що Зевс розсердився на Бахуса і прогнав його у заслання на Закарпаття, бо тут не було винограду. Та бог виноробства приніс в сандалії галузочку виноградної лози – з цього і почалось закарпатське виноробство. І сприяння хмільного бога не покидає цю землю і донині, а ми пропонуємо вам скуштувати його благословенного напою.
Під час дегустації ви під легкі закуски зможете ознайомитися з різними традиційними сортами закарпатських вин та сортами вин, які виготовляють по всьому світу, а також придбати пляшку вина, яке вам найбільше сподобалось, щоб привезти смак Закарпаття з собою додому.
Поселення в садиби Берегівського району
Щоб повною мірою зануритися у закарпатську атмосферу, ніч ми проведемо у садибах зеленого туризму. Садиби зеленого туризму – це приватні котеджі, де мешканці закарпатських сіл приймуть вас зі всією притаманною цьому краю гостинністю, пригостять традиційними стравами та розкажуть про місцеві звичаї. Жоден готель не дасть вам такої можливості ознайомитися з життям закарпатців, як гостювання у приватній садибі. Отож навіть ночівлю ви проведете не лише з комфортом, але і з можливістю дізнатися більше про мешканців цього чудового сонячного краю!
Виїзд із садиб Берегівського району о 08:00 год.
Прокидаємося, снідаємо, прощаємося з господарями садиб і починаємо другий день подорожі.
Екскурсія Ужгородом
Їдемо в столицю Закарпаття – Ужгород. Це невелике містечко може похвалитися надзвичайно давньою історією – перша згадка датується 872 роком!
Ужгород – місто на прикордонні багатьох релігій і культур. Фортеця тут була стратегічним пунктом з незапам’ятних часів: фундаменти Ужгородського замку мають більш ніж тисячу років! Певний час замок був дерев’яним. Кам’яні стіни тут виросли в XIV ст., коли місто перейшло у власність родини Другетів. Нащадки цієї ж родини звели і суворий замковий палац.
Саме містечко чарує особливим шармом – з вузькими брукованими вуличками і європейською забудовою. Місцеві святині зберігають сліди зіткнення культур – є тут і греко-католицький храм, і костел, що став потім протестантською кірхою, і прекрасна синагога у мавританському стилі, і чеський квартал міжвоєннних років. Серед музеїв варто згадати художній музей у будівлі жупанату – крайової управи – та скансен з чудовими прикладами закарпатського дерев’яного зодчества.
Не можна не згадати і про прекрасне озеленення вулиць, що прославило Ужгород на всю Україну – тут і найдовша в Європі Липова алея на набережній, і знамениті сакури, що кожної весни вкривають місто рожевим килимом.
«Варіння» в чанах в Лумшорах
Вдосталь насолодившись краєвидами та історіями, маємо можливість і про здоров’я подбати. Купання в чанах з мінеральною водою у селі Лумшори – ідеальне поєднання приємного з корисним.
Водолікувальний курорт тут існував ще з 1600 року! Вже тоді він базувався на унікальній технології підігрівання мінеральної води з місцевих сірководневих джерел у великому чавунному чані. Мінеральна вода тут дуже насичена, тому пити її не рекомендується. Натомість купання у підігрітій лумшорській воді дуже позитивно впливає на серцево-судинну систему і допомагає полегшити багато пов’язаних з нею захворювань. Вода наливається у великий чан, де може поміститися залежно від розміру від 5 до 10 людей, і підігрівається на повільному вогні. Купання відбуваються під відкритим небом навіть узимку, а після купання в гарячій воді гостям пропонують охолодитися поруч у крижаній гірській річці – така контрастна ванна сама по собі позитивно впливає на здоров’я. А якщо додати сюди ще й чисте карпатське повітря і неймовірну довколишню природу, то цілющий ефект буде справді величезним.
Повернення до Львова орієнтовно о 23:30 год.
Проживання відбувається в затишних садибах сільського туризму Берегівського району з вигодами, номери: 2-х і 3-х місні. Поселення згідно Ваших побажань. Фото садиб можна побачити тут.
Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти, дегустацій:
Харчування:
Знижки для дітей:
Для бронювання місць на даний тур: обирайте «Замовити тур»
(кнопочка під вартістю туру),
пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805
чи +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)
0 Коментарів