Збараж, Тернопіль, Вишнівець

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Вишнівець (огляд палацу) — Збараж (екскурсія по замку та обід) — Тернопіль (екскурсія по місту, подорож на теплоході) — Львів (приїзд орієнтовно о 23:00 год.).

Вартість туру

395 грн.

Період туру

14.10.2019

Тривалість туру

1 день

У вартість туру входить

 • проїзд автобусом туристичного класу,

 • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах;

 • страхування на час подорожі.

Додатково оплачується

 • харчування,

 • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

Наступні виїзди на даний тур заплановано: 27.10.2019.


План подорожі


Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Рушаємо в подорож. Залишаємо позаду сірі будні, щоб поринути у захопливий калейдоскоп яскравих вражень, цікавих історій та незабутніх краєвидів

Огляд Вишнівецького палацу
Мабуть, жодне тихе містечко України не було таким історичним епіцентром, як Вишнівець. Колись Вишнівець був місцем, де вершилися долі не лише особисті, а й цілих держав.
Розпочалась історія містечка у 1395 році, у володіннях литовського князя Дмитра Корибута. Саме він збудував замок у Вишнівці і став засновником роду Вишневецьких. Нащадком роду був знаменитий Дмитро Байда Вишневецький – засновник Запорізької Січі. Та не менш відомим є його нащадок  – князь Ярема Вишневецький, який допоміг польській короні у боротьбі із Богданом Хмельницьким. За це він зміг посадити на престол свого сина Міхала Корибута. Та щастя не тривало довго – через три роки новоявлений король помер. Можливо, так справдилося прокляття матері Яреми Регіни, яка будувала православні монастирі і закликала нащадків не відрікатися від рідної православної віри.
Був замок свідком і інших інтриг – саме тут, у давній Вознесенській церкві брала шлюб із майбутнім Лжедмитрієм Марина Мнішек, саме тут готувався родинами Вишневецьких і Мнішеків наступ на Москву…
Вже у 1720 роках останній із роду Вишневецьких Міхал Сервацій перебудував замок на палац за зразком Версалю. Була тут і розкішна Дзеркальна зала, велика колекція картин, стародруків, бібліотека. Окремої згадки заслуговує створений в ті роки палацовий парк. Палац вражав своєю розкішшю гостей – а серед них були Оноре де Бальзак і Тарас Шевченко. На жаль, війни, а згодом комуністична влада знищили колишню велич. Та все ж прогулюючись парком, оглядаючи ці давні стіни, можна все ще відчути подих буремних століть.

Екскурсія по замку в Збаражі
Сьогодні у нашій програмі – одна із могутніх фортець, що зіграла важливу, хоч і трагічну роль в історії України.
Збараж відомий як місто ще з часів Галицько-Волинського князівства. Відомо, що фортецю тут звів у кінці XIV ст. литовський князь Дмитро Корибут. Не раз фортеця була поруйнована під час нападів татар і турків. Лише у XVII ст., коли замок перейшов у власність родини Вишневецьких, він був відбудований у вигляді, який ми можемо бачити зараз.
Саме з цими часами пов’язана і найбільш відома сторінка з історії замку: у 1649 році тут облогою стояли козаки Богдана Хмельницького. На допомогу обложеним підійшли війська на чолі з самим королем Яном Казимиром. Головна битва відбулась неподалік від Збаража, під Зборовом. Хмельницький майже узяв короля в полон, та завадила зрада союзників-татар, що призвело до підписання невигідного Зборівського миру. Тут, у Збаражі під час тих подій загинув і козацький полковник Морозовецький, відомий у народі як Морозенко. Не одна пісня, складена про цього мужнього воїна, дійшла до наших часів, а вулиця, на якій стоїть замок, названа його іменем.
Зараз замок відреставровано, і у приміщеннях знаходиться музейна експозиція, яку ми оглянемо під час нашої подорожі. Із замкової гори відкривається панорама Збаража із численними шпилями церков і костелів.

Екскурсія по місту, подорож на теплоході в Тернополі
Наступним пунктом нашої подорожі буде «файне місто Тернопіль».
Головною пам’яткою Тернополя є став – ровесник самого міста. Після його заснування у 1540 році граф Ян Тарновський вирішив збудувати тут фортецю для захисту підступів до польських земель від турків і татар. Для кращого укріплення фортеці на річці Серет було споруджено дамбу, яка і утворила цю мальовничу водойму. Саму ж фортецю сьогодні годі впізнати – після численних набігів – їх за наступні сто років було аж 14! – замок стояв у руїні, поки граф Феліціян Коритовський не перебудував його у палац. Дві світові війни довершили свою справу, і зараз тернопільська фортеця має вигляд скромної будівлі, яка, однак, пам’ятає давні героїчні часи.
Серед інших пам’яток варто згадати розташовану над ставом оборонну церкву Воздвиження Святого Хреста, споруджену в часи заснування міста на місці давньоруського храму, церкву Різдва Христового, і колишній домініканський костел, триярусні шпилі якого здіймаються над дахами центру міста.
І звісно ж не можна, будучи в Тернополі, оминути можливість покататися на теплоході! Романтична подорож тихими водами тернопільського ставу залишить у Вас незрівнянні враження, дозволить поглянути на місто так, як Ви ніколи його не побачите із суші. А також це можливість потрапити на Острів Закоханих – чудова нагода освідчитись у коханні своєму обранцю чи обраниці! 

Повернення до Львова орієнтовно о 23:00 год.  Вартість вхідних квитків:

 • Вишнівецький палац: загальний, пенсіонери – 80 грн., студенти, учні – 30 грн.;
 • замок у Збаражі: загальний, пенсіонери – 80 грн., студенти, учні – 30 грн.;
 • прогулянка на теплоході Тернопільським ставом: загальний – 25 грн.,  діти віком 5-10 років – 10 грн.

 

 Харчування:

 • Обід відбувається в закладах громадського харчування м. Збараж. Вартість 95 грн.

 

Знижки для дітей:

 • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
 • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 50 грн./особа.


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів