Золота підкова Львівщини

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 09:00 год.) — Олесько (екскурсія замком) — Підгірці (огляд палацу) — Золочів (екскурсія замком) — Львів (приїзд орієнтовно о 18:00 год.).

Вартість туру

350 грн.

Період туру

планується

Тривалість туру

1 день

У вартість туру входить

  • проїзд автобусом туристичного класу;

  • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах.

Додатково оплачується

  • харчування,

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

Виїзди на даний тур заплановано ЩОДНЯ, крім понеділка.


План подорожі

 
Виїзд зі Львова о 09:00 год.
Розпочинаємо подорож. Попереду нас чекають цікаві історії, незабутні краєвиди і мистецькі пам’ятки. Наш автобус виїжджає зі Львова у напрямку до незабутніх вражень.

Екскурсія Олеським замком
Прямуємо до однієї з найдавніших фортець Львівщини, до замку, з якого починалася історія створення маршруту «Золота Підкова» – Олеського замку.
Олеський замок, розташований на важкодоступному пагорбі серед боліт, був фортецею ще за князівських часів. Вже на початку XIV ст. тут був кам’яний мур. Фортеця відіграла важливу роль у протистоянні український бояр з польськими панами, і коли Львів перейшов до Польщі, Олесько ще сто років боролося за власну незалежність.
Нинішнім виглядом замок завдячує перш за все українському шляхтичу Іванові Даниловичу, який влаштував тут суттєву перебудову у XVI ст. Через Даниловича замок пов'язаний з двома видатними постатями українсько-польської історії: на службі тут перебував Михайло Хмель, і його юний син Богдан бігав цими стежками; в цьому ж замку народився і видатний внук Даниловича – польський король і рятівник Європи від турецьких військ Ян ІІІ Собєський.
Героїчна історія замку завершилася в ХІХ ст. почасти через власників, що шукали тут скарбів, а частково через землетрус. Довершили чорну справу дві світові війни, пожежа і радянська влада. Проте директору Картинної галереї Борису Возницькому вдалося домогтися передачі замку галереї, і у 1976 р. тут було відкрито музей, де експонувалися скарби мистецтва Галицької землі, порятовані Борисом Григоровичем із шляхетських маєтків і храмів, руйнованих радянської владою по всьому регіону. Тому зараз Олеський замок – це пам’ятник не лише героїчному минулому наших земель, а й невтомній праці Бориса Возницького з порятунку і повернення нам нашої історії.

Огляд палацу в Підгірцях
Далі на нас чекає одна з найкрасивіших шляхетських резиденцій на території усієї Речі Посполитої – Підгорецький замок.
Замок зведений за оригінальною європейською традицією «палаццо ін фортецца: потужні бастіони, контрастують своєю суворістю із струнким палацом, зведеним на них. Справжнього розквіту палац зазнав у XVIII ст. за Вацлава Жевуського. Тоді тут не лише поводились бали і прийоми – тут були розкішні зали, де експонувалися колекції картин і зброї, також тут був театр, гучні банкети супроводжувалися музикою, гарматними залпами і феєрверками. Був тут і заїжджий двір, де гості могли залишити відгуки про відвідини палацу-музею. Серед гостей був свого часу і Оноре де Бальзак.
Син Вацлава Северин мало не погубив батьківські колекції жадібністю і пошуками наживи. Він шукав скарби у курганах сусіднього городища Пліснеськ, і навіть мав у замку алхімічну лабораторію. Після його смерті палац знову відкрив двері для гостей, проте час розквіту вже минув. Занепад у ХІХ ст., а потім дві світові війни, і врешті пожежа 1955 року – після чого палац віддали під туберкульозний санаторій, і повернули йому статус музею лише у 1998 році. На щастя, колекція палацу збереглась майже повністю. Тому зараз він чекає на мецената, який допоможе з відновленням.
Навіть у тому незадовільному стані, в якому палац перебуває зараз, він справляє на гостей надзвичайне враження. Можна тільки уявляти, яким прекрасним він буде, якщо відновити його до колишньої величі.

Екскурсія Золочівським замком
Їдемо до найромантичнішого із замків «Золотої Підкови» – Золочівського. Всі три фортеці так чи інакше пов’язані з іменем легендарного польського короля, рятівника Європи Яна ІІІ Собєського, проте Золочів тут є особливим.
Містечко Золочів досить давнє, мурований боярський двір тут існував ще за княжих часів. Але історія фортеці, якою ми знаємо її зараз, розпочалася при господарювання шляхтича Якуба Собєського. Саме він звів фортецю за новітніми голландськими технологіями – з потужними земляними бастіонами, в яких мали застрягати ядра ворожої артилерії.
Ззовні фортеця виглядає неприступною твердинею, але якщо зайдемо всередину, то потрапимо у подвір’я справжнього палацу. Споруда Великого палацу була збудована ще за наказом Якуба, але значної перебудови замок зазнав за його сина Яна. Замок був одним із улюблених місць дружини Яна француженки Марії Казимири, або Марисеньки. Саме для неї Ян спорудив тут Китайський палацик за тодішньою європейською модою. Під неї було переоблаштовано і покої у Великому палаці. Зокрема, саме з покоїв пані можна було спуститися до замкової скарбниці. Було тут і те, чого у тодішній Франції Марисенька не знайшла б – облаштовані за останнім словом техніки туалети.
Історія кохання Яна і Марисеньки, унікальна для монарших пар того часу, увіковічена у каменях Золочівського замку і додає йому особливого романтичного шарму.

Повернення до Львова орієнтовно о 18:00 год. Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти:

  • Олеський замок: загальний – 60 грн., студенти – 30 грн., учні і пенсіонери – 15 грн.;
  • територія Підгорецького замку: загальний – 50 грн., студенти – 30 грн., учні і пенсіонери – 15 грн.;
  • Золочівський замок та Великий палац: загальний – 90 грн., студенти – 60 грн., учні і пенсіонери – 15 грн.

 

Харчування: комплексний обід в ресторані «Равелін» на території Золочівського замку — від 85 грн, комплексний обід в ресторані «Гридниця» на території Олеського замку — від 100 грн.

 

Знижки для дітей:

  • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі - безкоштовно;
  • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 50 грн./особа.

 

Залишити відгук

0 Коментарів