Золота Підкова Львівщини та замок мушкетерів

Маршрут подорожі:
1 день: Львів
(виїзд о 08:00 год.) — Свірж (огляд замку) — Золочів (екскурсія замком та обід) — Підгірці (огляд палацу) — Олесько (екскурсія замком) — Львів (приїзд орієнтовно о 19:30 год.).

Вартість туру

350 грн.

Період туру

21.09.2019

Тривалість туру

1 день

У вартість туру входить

  • проїзд автобусом туристичного класу,

  • екскурсійний супровід по дорозі та на туристичних об’єктах.

Додатково оплачується

  • харчування,

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти.

Тур відбувається ЩОСУБОТИ


План подорожі


Виїзд зі Львова о 08:00 год.
Україна надзвичайно багато на пам’ятки історії та архітектури. Не потрібно їхати в Європу, щоб побачити могутні фортеці та прекрасні палаци. Справжні витвори мистецтва чекають на нас зовсім поруч, і сьогодні ми побачимо невелику частку того багатства, яке приховує наша земля.

Огляд замку в Свіржі
В мальовничій місцевості над ставом на річці Свірж, оточений зеленими пагорбами Гологорів заховався Свірзький замок. Багатьом туристам ці краєвиди будуть знайомі за радянською екранізацією «Трьох мушкетерів» – як, зрештою, і інші відомі замки і місцини Львівщини.
Замок в Свіржі відомий ще з XV ст., коли власниками були магнати Свірзькі, та нинішнього вигляду він набув у XVII ст., коли новий власник граф Цетнер відбудовував фортецю після війни під проводом Богдана Хмельницького. З часу тієї перебудови будівля досить добре збереглася. З кінця радянського періоду замок планувався як дім відпочинку Спілки архітекторів, тоді його відреставрували з переплануванням інтер’єрів, та плани втілити не вдалося, і зараз замок стоїть порожній. Та мабуть це його врятувало від плачевної долі деяких його «колег», яких свого часу розібрали на камінь для колгоспних свинарників.
Стара фортеця ще ховає безліч слідів славетного минулого – є тут і ренесансні білокам’яні портали, і криниця на замковому подвір'ї, і таємничий грифон на одній із замкових стін. Є тут і підземелля, і, звісно ж, привиди, з якими пов’язана не одна легенда.
Поруч із замком збереглася частина сторожової вежі і оборонний костел XVI ст. Колись ця будівля ще може стати чудовим музеєм, та навіть зараз вона притягує своєю красою, таємницями і давньою історією.

Екскурсія Золочівським замком
Їдемо до найромантичнішого із замків «Золотої Підкови» – Золочівського. Всі три фортеці так чи інакше пов’язані з іменем легендарного польського короля, рятівника Європи Яна ІІІ Собєського, проте Золочів тут є особливим.
Містечко Золочів досить давнє, мурований боярський двір тут існував ще за княжих часів. Але історія фортеці, якою ми знаємо її зараз, розпочалася при господарювання шляхтича Якуба Собєського. Саме він звів фортецю за новітніми голландськими технологіями – з потужними земляними бастіонами, в яких мали застрягати ядра ворожої артилерії.
Ззовні фортеця виглядає неприступною твердинею, але якщо зайдемо всередину, то потрапимо у подвір’я справжнього палацу. Споруда Великого палацу була збудована ще за наказом Якуба, але значної перебудови замок зазнав за його сина Яна. Замок був одним із улюблених місць дружини Яна француженки Марії Казимири, або Марисеньки. Саме для неї Ян спорудив тут Китайський палацик за тодішньою європейською модою. Під неї було переоблаштовано і покої у Великому палаці. Зокрема, саме з покоїв пані можна було спуститися до замкової скарбниці. Було тут і те, чого у тодішній Франції Марисенька не знайшла б – облаштовані за останнім словом техніки туалети.
Історія кохання Яна і Марисеньки, унікальна для монарших пар того часу, увіковічена у каменях Золочівського замку і додає йому особливого романтичного шарму.

Огляд палацу в Підгірцях
Далі на нас чекає одна з найкрасивіших шляхетських резиденцій на території усієї Речі Посполитої – Підгорецький замок.
Замок зведений за оригінальною європейською традицією «палаццо ін фортецца: потужні бастіони, контрастують своєю суворістю із струнким палацом, зведеним на них. Справжнього розквіту палац зазнав у XVIII ст. за Вацлава Жевуського. Тоді тут не лише поводились бали і прийоми – тут були розкішні зали, де експонувалися колекції картин і зброї, також тут був театр, гучні банкети супроводжувалися музикою, гарматними залпами і феєрверками. Був тут і заїжджий двір, де гості могли залишити відгуки про відвідини палацу-музею. Серед гостей був свого часу і Оноре де Бальзак.
Син Вацлава Северин мало не погубив батьківські колекції жадібністю і пошуками наживи. Він шукав скарби у курганах сусіднього городища Пліснеськ, і навіть мав у замку алхімічну лабораторію. Після його смерті палац знову відкрив двері для гостей, проте час розквіту вже минув. Занепад у ХІХ ст., а потім дві світові війни, і врешті пожежа 1955 року – після чого палац віддали під туберкульозний санаторій, і повернули йому статус музею лише у 1998 році. На щастя, колекція палацу збереглась майже повністю. Тому зараз він чекає на мецената, який допоможе з відновленням.
Навіть у тому незадовільному стані, в якому палац перебуває зараз, він справляє на гостей надзвичайне враження. Можна тільки уявляти, яким прекрасним він буде, якщо відновити його до колишньої величі.

Екскурсія Олеським замком
Прямуємо до однієї з найдавніших фортець Львівщини, до замку, з якого починалася історія створення маршруту «Золота Підкова» – Олеського замку.
Олеський замок, розташований на важкодоступному пагорбі серед боліт, був фортецею ще за князівських часів. Вже на початку XIV ст. тут був кам’яний мур. Фортеця відіграла важливу роль у протистоянні український бояр з польськими панами, і коли Львів перейшов до Польщі, Олесько ще сто років боролося за власну незалежність.
Нинішнім виглядом замок завдячує перш за все українському шляхтичу Іванові Даниловичу, який влаштував тут суттєву перебудову у XVI ст. Через Даниловича замок пов'язаний з двома видатними постатями українсько-польської історії: на службі тут перебував Михайло Хмель, і його юний син Богдан бігав цими стежками; в цьому ж замку народився і видатний внук Даниловича – польський король і рятівник Європи від турецьких військ Ян ІІІ Собєський.
Героїчна історія замку завершилася в ХІХ ст. почасти через власників, що шукали тут скарбів, а частково через землетрус. Довершили чорну справу дві світові війни, пожежа і радянська влада. Проте директору Картинної галереї Борису Возницькому вдалося домогтися передачі замку галереї, і у 1976 р. тут було відкрито музей, де експонувалися скарби мистецтва Галицької землі, порятовані Борисом Григоровичем із шляхетських маєтків і храмів, руйнованих радянської владою по всьому регіону. Тому зараз Олеський замок – це пам’ятник не лише героїчному минулому наших земель, а й невтомній праці Бориса Возницького з порятунку і повернення нам нашої історії.

Повернення до Львова орієнтовно о 19:30 год.Вартість вхідних квитків в туристичні об’єкти:

  • Свірзький замок: дорослий – 15 грн, пенсійний, студентський – 10 грн., дитячий – 5 грн.;
  • Золочівський замок та Великий палац: загальний – 90 грн., студенти – 60 грн., учні – 15 грн.;
  • територія Підгорецького замку: загальний – 50 грн., студенти – 30 грн., учні – 15 грн.;
  • Олеський замок: загальний – 60 грн., студенти – 30 грн., учні – 15 грн.

 

Харчування: обід відбувається у закладах громадського харчування м. Золочів. Вартість 90 грн.

 

Знижки для дітей:

  • Дітям до 6 років (включно), при супроводі 2-х дорослих і без окремого місця в автобусі - безкоштовно;
  • Дітям до 12 років (включно) знижка від загальної вартості туру 50 грн./особа.

 


Для бронювання місць на даний тур:
 обирайте «Замовити тур»  (кнопочка під вартістю туру), 
 пишіть на vodogray.lviv@gmail.com,
телефонуйте +38 073 805 0 805 
чи  +38 098 805 5 805 (Viber / Telegram)


 

Залишити відгук

0 Коментарів